همشهری آنلاین: کارگروهی متشکل از‎ دیپلمات‎های آمریکایی و طرفین اروپایی برجام احتمالاً تا پایان هفته جاری میلادی در لندن تشکیل جلسه می‎دهند تا درباره توافق هسته‎ای ایران رایزنی‎ کنند.

merkel

المانیتور از امکان دیدار کارگروه‌ دیپلمات‌های آمریکایی و E۳ (انگلیس، فرانسه، آلمان) تا پایان هفته جاری میلادی در راستای رایزنی درباره توافق هسته‌ای ایران خبر داد.

به گزارش مهر این رسانه آورده است: علت تشکیل این نشست که در لندن برگزار می‌شود، هشدار این‌ماه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا عنوان می‌شود که معافیت اجرای تحریم‌های ایران را به اعمال تغییرات کلیدی در برجام مشروط کرد.

المانیتور می نویسد: به گفته کارشناسان، اروپایی‌ها علیرغم تمایل به حفظ برجام، خواستار مشارکت هرچه بیشتر با آمریکا برای مهار برنامه موشکی ایران و نفوذ این کشور در خاورمیانه هستند. از سوی دیگر، آنها به دنبال تدابیری برای مصون نگه داشتن شرکت‌های تجاری‌شان از تحریم‌های ثانویه واشنگتن هستند. اگرچه اروپایی‌ها مدعی عدم تمایل برای مذاکره دوباره پیرامون برجام هستند، فرضیه آمادگی آنها برای باج دادن به آمریکا با انگیزه زنده نگه داشتن توافق، قدرت بیشتری گرفته است.

کد خبر 396473

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =