همشهری آنلاین: سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: تلاش می‌کنیم بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۷ کل کشور امروز (دوشنبه ۹ بهمن) در این کمیسیون به پایان برسد و گزارش آن را به هیات رییسه مجلس ارائه کنیم.

کمیسیون تلفیق

علی اصغر یوسف‌نژاد در گفت وگو با ایرنا درمورد مخالفت روز گذشته مجلس با کلیات مصوبه کمیسیون تلفیق از لایحه بودجه سال آینده و ارجاع آن به این کمیسیون برای رفع ایرادات آن اظهار داشت: کمیسیون تلفیق تلاش می‌کند امروز بررسی مجدد بودجه 97 را به پایان برساند.

وی افزود: تمام تلاش ما این است که نظرات و دیدگاه‌های نمایندگانی که ایراداتی را به گزارش کمیسیون تلفیق وارد می‌دانستند را در نظر بگیریم و اصلاحات آن را اعمال کنیم تا نظرات نمایندگان تامین شود.

نماینده مردم ساری در مجلس همچنین گفت: این ایرادات در موضوعاتی همچون اجرای هدفمندی یارانه‌ها، صندوق توسعه ملی، اوراق مشارکت و قیمت حامل‌های انرژی بود که ما در جلسه امروز این موضوعات را بررسی می‌کنیم.

یوسف نژاد خاطرنشان کرد: نخستین مصوبه کمیسیون تلفیق در لایحه بودجه 97 در مورد اوراق مشارکت بود، این کمیسیون سقف انتشار اوراق مشارکت دولت را 38.5 هزار میلیارد تومان تعیین کرد، پیش از این کمیسیون تلفیق 50 هزار میلیارد تومان به این منظور پیش‌بینی کرده بود.

وی افزود: همچنین سقف اوراق مشارکت شهرداری‌ها و شرکت‌های وابسته به دولت هم 21 هزار میلیارد تومان تعیین شد، این رقم نیز در مصوبه پیشین کمیسیون تلفیق 30 هزار میلیارد تومان بود، بنابراین طبق مصوبه این کمیسیون تاکنون حدود 20 هزار میلیارد تومان کاهش اوراق مشارکت را داشتیم.

کد خبر 396849

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دولت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha