همشهری آنلاین: سردار کوثری گفت: ایران مادامی که سوریه نیاز داشته باشد و تا وقتی که جرثومه‌های فسادی مثل باقیمانده‌های داعش - که البته به هیچ عنوان مثل گذشته سازماندهی شده نیستند - در سوریه باشند، در این کشور به درخواست دولت قانونی سوریه باقی می‌ماند.

به گزارش ميزان، سردار «اسماعیل کوثری» با بیان اینکه آمریکایی ها در چند دهه گذشته پس از جنگ جهانی دوم، همواره بر منطق «فشار» و «اسلحه» عمل کرده اند، گفت: آمریکا نباید خیال کند که هنوز دوران بعد از جنگ جهانی دوم است و آنها می‌توانند به راحتی جایی را اشغال کنند و ملت ها هم نسبت به این اتفاق بی‌تفاوت باشند.

وی افزود: وقتی آمریکایی‌ها دیدند که پس از حضور چندساله در عراق، سرانجام مجبور به فرار از این کشور شدند، جنگهای نیابتی را در منطقه راه انداختند.جنگ‌های نیابتی که آمریکا در منطقه به راه انداخت، صرفا برای تجزیه سوریه و عراق و تضعیف آنها بود تا اسرائیل با خیال آسوده به حیات سیاسی‌اش ادامه دهد.

وی تاکید کرد: سوریه از زمان پیروزی انقلاب اسلامی که «حافظ اسد» مسند امور این کشور را در دست داشت تا به امروز، همواره با جمهوری اسلامی ایران دوست و همسو بوده است و بر همین مبنا هنگامی که سوریه درگیر جنگ نیابتی شد، آنها از ما درخواست کمک کردند و ما نیز درخواست آنها را اجابت کردیم.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران مادامی که سوریه نیاز داشته باشد و تا وقتی که جرثومه‌های فسادی مثل باقیمانده‌های داعش - که البته به هیچ عنوان مثل گذشته سازماندهی شده نیستند - در سوریه باشند، در این کشور به درخواست دولت قانونی سوریه باقی می‌ماند. آمریکایی‌ها امروز به زور می‌خواهند در منطقه کردنشین سوریه باقی بمانند، آنها از یکسو بحث حقوق بشر را مطرح می‌کنند و از سوی دیگر کشور دیگری را اشغال می‌کنند.

جانشین قرارگاه ثارالله با بیان اینکه آمریکا از آن طرف دنیا آمده کشوری را اشغال کرده است و تازه دَم از حقوق بشر و دموکراسی هم می زند، گفت: آمریکایی‌ها باید بدانند ملت‌ها بیدار و آگاه شده‌اند و اجازه حضور نامشروع آنها در کشور دیگری را نخواهند داد.قطعا سرانجام آمریکایی‌ها در سوریه مثل سرنوشت‌‌شان در عراق خواهد بود و آنها بالاخره مجبور می‌شوند، دست و پای خود را از این کشور جمع کنند و از کل منطقه بیرون بروند.

 

 

کد خبر 396351

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha