همشهری آنلاین: نماینده تهران در واکنش به آمارهای نجفی در خصوص شهرداری تهران گفت: کاش همان‌ زمان می‌گذاشتند مجلس تفحقیق و تفحص از شهرداری را با حضور خود قالیباف انجام دهد. وی گفت قطعا پی‌گیر تحقیق و تفحص از شهرداری خواهیم بود.

حجت‌الاسلام احمد مازنی

حجت‌الاسلام احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایلنا، با اشاره به اظهارات  محمدعلی نجفی در مورد تخلفات مالی در دوره شهرداری سابق در ایام انتخابات اعلام کرد: کاش در زمان مسئولیت آقای قالیباف می‌گذاشتند مجلس وظایف نظارتی خود را به انجام رسانده و در حضور آقای قالیباف، تحقیق و تفحص از شهرداری تهران به‌عنوان زیرمجموعه تحت مدیریت ایشان توسط مجلس انجام می‌شد.

وی افزود: در این صورت بسیاری از شبهات برطرف می‌شد و آن مقدار از شک و شبهات باقی‌مانده هم قاعدتاً براساس عدل و انصاف مورد رسیدگی قرار می‌گرفت.

  • قالیباف و زیرمجموعه‌اش با لابی گسترده مانع از انجام تفحص مجلس شدند

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف نسبت به عدم رسیدگی به این تفحص در زمان شهرداری قالیباف یادآورشد: آقای قالیباف که امروز می‌گوید به انجام تفحص از شهرداری تهران راضی بوده، در آن زمان خود و زیرمجموعه‌شان بسیار تلاش کردند که مانع از انجام آن تفحص شوند و لابی‌های وسیعی در مجلس به راه انداختند تا مانع از به نتیجه رساندن تفحص شوند که این تلاش‌ها به نتیجه هم رسید.

عضو شورای مرکزی فراکسیون امید مجلس خاطرنشان کرد: هم‌اکنون از آقای لاریجانی به‌عنوان رییس مجلس می‌خواهم، برای آن‌که شک و شبهه‌ها از اذهان و افکار عمومی زدوده شود، اجازه انجام تفحص از شهرداری تهران در دوران آقای قالیباف را صادر کنند.

او گفت:‌ متاسفانه هم‌اکنون افکار عمومی نسبت به مجلس ذهنیتی منفی پیدا کرده که امیدواریم با انجام این تفحص‌ها تاحدی نسبت به پالایش وضعیت نامساعد مجلس نزد افکار عمومی اقدام شود.

  • وقتی از نظارت فرار می‌کنیم؛ یا شان خود را بالاتر می‌دانیم یا ریگی به کفش داریم

عضو کمیته گفت‌وگوی ملی فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا باتوجه به برملا شدن بخشی از تخلفات شهرداری تهران در دوران قالیباف، می‌توان این‌طور تحلیل کرد که تلاش‌های قالیباف برای ممانعت از انجام تفحص در دوران تصدی‌ شهرداری تهران بی‌نتیجه بوده است، خاطرنشان کرد:‌ بنده چنین قضاوتی ندارم اما باید بگویم وقتی از نظارت فرار می‌کنیم معلول ۲ علت است. در واقع ما یا شأن خود را فراتر از نظارت می‌دانیم و این درحالی است که حتی مقام معظم رهبری نیز بارها فرموده‌اند که بروید و دستگاه‌های زیرمجموعه رهبری را هم مورد نظارت قرار دهید که در این صورت شهرداری که جای خود دارد یا احیاناً ریگی به کفش داریم.

وی با تاکید موکد بر این‌که قصد انجام قضاوت ندارد، خاطرنشان کرد: نظارت همواره به نفع ما است و اگر به کار بنده نماینده نظارت باشد، باید از آن استقبال کنم. به هر حال افکار عمومی به یکی از این ۲ قضاوت می‌رسد که یا شان خود را بالاتر از نظارت می‌دانند یا مشکلی دارند.

  • در مواردی نظارت مجلس لوث شده است

وی افزود: از طرفی نباید فراموش کنیم که در مواقعی نظارت مجلس نیز لوث شده و بعضاً شاهدیم همکاران برای انجام یک امر نظارتی امضاء می‌کنند اما در عمل همین که نوبت به انجام نظارت می‌رسد، نسبت به پس گرفتن امضاهای خود اقدام می‌کنند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس تصریح کرد: این پس گرفتن امضاءها عملاً شائبه‌هایی ایجاد می‌کند و مردم فکر می‌کنندخدایی‌ناکرده پشت پرده اتفاقی افتاده است؛ در واقع نمایندگان یا نباید پای برگه‌ای را امضاء کنند یا اگر امضاء کردند، حق ندارند بی‌دلیل امضای خود را پس بگیرند.

او گفت: بنده طرح سوال از رییس‌جمهوری در مورد وضعیت موسسات مالی و اعتباری را امضاء کرده‌ام و باوجود تمام اقدامات مثبت دولت، پای امضای خود ایستاده‌ایم. این درحالی است که به هر حال ما همراه و حامی رییس‌جمهور بوده و برای رای‌آوردنش تلاش کردیم اما استنباط‌مان این است که سوال و نظارت بر عملکرد رییس‌جمهور نیز در راستای همراهی با ایشان بوده، نه لزوماً تخریب جایگاه یا عملکرد رییس‌جمهوری.

  • قطعاً پیگیر تفحص از شهرداری تهران خواهیم بود

مازنی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا پیگیر تحقیق و تفحص از شهرداری تهران خواهد بود یا خیر تصریح کرد: قطعاً تحقیق و تفحصی که طرح آن اخیراً ازسوی آقای کواکبیان تهیه شده را پیگیری خواهیم کرد تا ببینیم دقیقاً چه اتفاقی در مجموعه شهرداری تهران در دوران آقای قالیباف رخ داده است.

کد خبر 395547

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =