همشهری آنلاین: معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران گفت: بر اساس تفاهم‌های صورت گرفته با نهادهای مربوطه، بخش عمده‌ای از دانشجویان بازداشتی در وقایع اخیر تا هفته آینده آزاد خواهند شد.

به گزارش ايرنا، مجید سرسنگی با بيان اين مطلب اظهار داشت: در راستای پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر، صبح شنبه جلسه‌ای با حضور برخی مراجع تصمیم‌گیر کشور در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

وی گفت: مباحث ارزشمندی در این جلسه مطرح و معلوم شد که نگاه ویژه‌ای به بحث دانشجویان بازداشتی اخیر وجود دارد، هر چند که از قبل هم وعده‌های همکاری داده شده بود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران افزود: اکنون نزدیک فصل امتحانات دانشگاه‌های کشور هستیم و بر همین اساس نیز وعده همکاری‌های گسترده برای آزادی دانشجویان داده شده است.

وی ادامه داد: البته طی یک هفته گذشته نیز بخش قابل توجهی از دانشجویان بازداشتی وقایع اخیر، آزاد شدند.

سرسنگی تصریح کرد: آمارهای پراکنده‌ای از آزادی دانشجویان بازداشتی وجود دارد اما در دانشگاه تهران 8 نفر و در دانشگاه علامه طباطبائی 15 نفر طی هفته گذشته آزاد شده‌اند.

وی یادآور شد: آمار دقیقی در مورد تعداد دانشجویان بازداشتی در ناآرامی‌های اخیر وجود ندارد و این اطلاعات از طریق همکلاسی‌ها و یا هم خوابگاهی‌ها و یا خانواده‌های دانشجویان ارائه می‌شود که بیشتر گمانه‌زنی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز به ايرنا گفت: دانشجویانی که روزهای اخیر در بیرون از مراکز علمی کشور بازداشت شده‌اند، تحت پیگرد کمیته انضباطی دانشگاه‌ها قرار نخواهند گرفت.

غلامرضا غفاری افزود: وزیر علوم و معاونان این وزارتخانه، پیگیر وضعیت دانشجویان بازداشت شده مرتبط با وقایع اخیر هستند و بر همین اساس نیز تاکنون جلساتی را با افرادی که می‌توانند به این مسایل ورود پیدا کنند، برگزار شده تا گشایشی حاصل شود.

به گفته وی، انتشار اسامی دانشجویان بازداشت شده از جانب وزارت علوم صحت ندارد و اغلب گمانه‌زنی‌هایی است که برخی افراد به آن می‌پردازند.

غفاری تصریح کرد: مدیران دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور پیگیر وضعیت دانشجویان بازداشتی هستند البته برخی از نهادها هم فرصتی می‌خواهند تا تمامی جریانات اخیر روشن و شفاف شود.

طی چند روز اخیر عده‌ای با سوءاستفاده از فرصت طرح مطالبات اقتصادی، اقدام به ایجاد آشوب و ناآرامی خیابانی کردند که حرکت آنها با واکنش مردمی و برخورد هوشمندانانه نظام جمهوری اسلامی مهار شد.

کد خبر 394699

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha