همشهری آنلاین: فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی گفت: جذب نیروی انسانی ناجا از طریق ستاد مرکزی راهیان‌ نور کشور در دستور کار قرار خواهد گرفت.

راهیان نور

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی در نشست تخصصی فرماندهان مرزبانی و دریابانی سراسر کشور که با حضور مسئولان راهیان‌نور استان های خوزستان، ایلام، کرمانشاه و آذربایجان غربی برگزار شد، افزود:موضوع راهیان نور برای اولین بار از سوی مقام معظم رهبری مطرح و سپس سپاه پاسداران به عنوان متولی کار، پیش قدم شد و پس از آن نیرو‌های مقاومت بسیج پای کار آمدند، امروز یک سیستم سازماندهی شده در این مسیر تشکیل شده و اعزام 6 میلیون زائر به مناطق راهیان نور که عدد آن نیز کم نیست، موید هماهنگی و تعامل حاکم میان اعضای این سیستم است.

سردار رضایی اضافه کرد: راهیان نور در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است، این فرهنگ عاشورایی، یک فرهنگ اصیل اسلامی است؛ خانواده ها برای آشنایی فرزندان شان با این فرهنگ، آنها را به این سفرها اعزام می کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با تاکید بر اینکه راه دفاع مقدس در نیروی انتظامی و مرزبانی ادامه دارد، گفت: دفاع مقدس در مرز‌ها ادامه دارد با این تفاوت که امروز بمبارانی در این مناطق وجود ندارد اما همچنان شرایط عملیاتی دوران دفاع مقدس و نیز نهضت شهادت در مرزبانی ادامه دارد.

وی گفت: نیرو‌های مرزبانی با خصائص ویژه ای نظیر بصیرت، ایمان، اقتدار، شجاعت، وظیفه شناسی و حفظ ارزش‌ها در حال خدمت بوده، بنابراین عملکرد مدافعان حرم و حریم مکمل هم هستند.

این مقام ارشد مرزبانی کشور با اشاره به اینکه مرزبانان کشور حافظان قرآن هستند، گفت: امروز نزدیک به 20 هزار نفر از مرزبانان ناجا با قرآن مانوس هستند و بر مبنای فرهنگ دفاع مقدس وظیفه خود را انجام می‌دهند.

سردار رضایی به اعزام اولین گروه فرماندهان مرزبانی به مناطق شلمچه، هویزه و طلائیه به مناطق راهیان نور در سال 1377 اشاره کرد و گفت: ایستگاه‌های صلواتی زیادی به طور خودجوش توسط ناجا هر ساله در مسیر‌های کاروان‌های راهیان نور راه‌اندازی می‌شود.

وی تصریح کرد: در بحث تامین امنیت کاروان های راهیان نور، نیروی انتظامی مراقبت، گشت و سیستم‌های اشراف اطلاعاتی را در دستور کار قرار داده است.

فرمانده مرزبانی ناجا اضافه کرد: موضوع جذب نیرو برای مرزبانی را از طریق ستاد مرکزی راهیان نور در دستور کار قرار داده ایم تا بتوانیم از ظرفیت نیرو‌های مومن و متعهد در حفاظت از مرز‌های کشور استفاده کنیم.

کد خبر 394101

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار