همشهری آنلاین: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری کنونی روسیه به صورت رسمی به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده (۲۰۱۸) این کشور ثبت نام کرد.

 پوتین نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری شد

به گزارش ایرنا، پوتین با حضور در کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه، مدارک خود را برای ثبت نام به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری روسیه ارائه کرد.

خبرگزاری روسی اینترفاکس نوشت: کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه اعلام کرده است که مدارک ارائه شده توسط پوتین را در طول پنج روز بررسی می کند.

یک مقام کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه گفت: در این مدت 15 درخواست کسب اطلاعات از 12 سازمان روسیه صورت خواهد گرفت.

پوتین به عنوان نامزد مستقل (غیرحزبی) در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کند و روز گذشته گروه پیشنهاد دهنده نامزدی وی، متشکل از 668 نفر از مناطق مختلف روسیه، وی را به عنوان نامزد مورد حمایت خود معرفی کردند.

انتخابات ریاست جمهوری روسیه روز 18 ماه مارس 2018 (27 اسفند ماه 96) برگزار می شود. تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری روسیه از یک هفته پیش با انتشار مصوبه شورای فدراسیون (مجلس سنای روسیه) در روزنامه راسیسکایا گازتا، ارگان دولت روسیه، به طور رسمی آغاز شد.

در شرایطی که حدود سه ماه به انتخابات ریاست جمهوری مانده است، تازه ترین یافته های نظرسنجی مرکز سنجش افکارعمومی روسیه (وسیوم)، نشان می دهد که مردم این کشور کارنامه پوتین رئیس جمهوری فعلی را تائید می کنند. براساس این نظرسنجی، 82.2 درصد روس ها، پشتیبان اقدامات رئیس جمهوری این کشور در عرصه های مختلف هستند.

قانون اساسی روسیه تصریح می کند که یک فرد می تواند دو دوره پیاپی رئیس جمهوری باشد و پوتین نیز این امکان را دارد که در انتخابات سال 2018 نامزد شود. وی از 31 دسامبر 1999 به مدت دو دوره چهار ساله رئیس جمهوری روسیه بود و پس از آن به مدت چهار سال تا 2012 و در دوره ریاست جمهوری مدودیف، نخست وزیر کشورش بود. پوتین از آغاز دوره سوم ریاست جمهوری خود (مارس 2012)، مدودیف را به عنوان نخست وزیر روسیه منصوب کرد و مطابق قانون اساسی نیز می تواند براساس اصلاحات انجام شده، برای برعهده گرفتن مسئولیت ریاست جمهوری برای یک دوره 6 ساله دیگر در انتخابات پیش رو شرکت کند.

افزون بر اعلام آمادگی 'گنادی زوگانف' رهبر حزب کمونیست، دومین حزب پارلمانی برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری روسیه، گزارش های رسانه ای از احتمال نامزدی ولادیمیر ژیرینفسکی رهبر حزب لیبرال دمکرات و گریگوری یاولینسکی رهبر حزب یابلوکا در انتخابات آتی حکایت دارد.

همچنین سه زن از جمله یک مجری تلویزیونی به نام 'کسنیا سابچاک' برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری روسیه اعلام آمادگی کرده اند.

کد خبر 393939

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار روسیه‌ و قفقاز

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha