همشهری آنلاین: مدیر کل اخبار داخلی خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: با توجه به بروز چالش‌های زیست محیطی، آینده دنیا به دست خبرنگاران این حوزه است.

آینده به دست خبرنگاران محیط زیست است

به گزارش ایرنا، محمد رضا نادری گیسور در کارگاه تخصصی محیط زیست دریایی و نقش اصحاب رسانه در تنویر افکار عمومی افزود: امروزه دنیا با چالش‌های زیاد زیست محیطی همچون آلودگی هوا، تغییرات اقلیمی، آلودگی دریاها، گرد و غبار و کمبود منابع آبی مواجه است که این مسایل هر روز سیاسی‌تر و امنیتی‌تر می‌شوند.

وی اظهار کرد: محیط زیست با شتاب در حال سیاسی شدن است و بروز مسایلی از این دست به معنای بحران است و بحران نیز با امنیت پیوند می‌خورد. از این رو خبرنگاران محیط زیست خبرنگاران سیاسی هستند.

وی تاکید کرد: امروزه با توجه به اهمیت موضوع، رسانه‌ها محیط زیستی‌تر می‌شوند و اگر امروز رسانه‌ای صفحه محیط زیست ندارد در آینده‌ای نه چندان دور آن صفحه را ایجاد خواهد کرد چون محیط زیست امروزه نیاز جامعه، مردم و تمام دنیا است.

نادری به شتاب فناوری در عرصه خبر اشاره کرد و گفت: اگر می‌خواهیم به رسالت خود برسیم باید جزو روزنامه‌نگاران نسل نو باشیم و همراه با شتاب فناوری پیش رویم، اکنون بستر و شیوه روزنامه‌نگاری تغییر کرده و اگر نتوانیم خود را تطبیق دهیم حذف خواهیم شد.

وی تاکید کرد: روزنامه‌نگار در دنیای جدید باید آنلاین به معنای کلان آن باشد در غیر اینصورت امکان رقابت و پیشرفت وجود نخواهد داشت.

نادری به برخی ویژگی‌های روزنامه‌نگاری آنلاین اشاره کرد و گفت: سرعت، تعامل، چند رسانه‌ای و قدرت پیوند، برخی ویژگی‌های این نوع روزنامه‌نگاری است که نسل جدید خبرنگاران باید از آن منتفع باشند.

وی اظهار کرد: امروزه عکس، فیلم و صدا در اخبار الزامی است و خبرنگاری که نتواند از این تولیدات در اخبار خود استفاده کند محکوم به نابودی است. بنابر این چاره‌ای جز آنلاین شدن وجود ندارد.

نادری تاکید کرد: امروز مردم احتیاج دارند از خبرهای مرتبط با مخیط زیست مطلع شوند و بدانید خبرنگاران اثرگذار نسل جدید، خبرنگاران حوزه محیط زیست هستند.

وی ادامه داد: برای تبدیل شدن به چنین خبرنگارانی ابتدا باید به این باور برسیم و دوم این که باید از خودمان شروع کنیم و در این راه از فناوری‌های روز و تجهیزات پیشرفته بهره ببریم چون با ابزارهای قدیمی رسیدن به این هدف ممکن نیست.

کد خبر 393866

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =