همشهری آنلاین: طوفان تمبین در فیلیپین باعث بروز سیل و رانش زمین در جزیره میندانائو شده است. در دومین جزیره بزرگ فیلیپین حداقل ۱۳۳نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر ناپدید شده‌اند. این دومین طوفان مرگبار در چند روز اخیر در فیلیپین است.

افزایش شمار قربانیان طوفان در فیلیپین

دو شهر توبود و پیاگاپو بیشترین آسیب را دیده‌اند. نیروهای امداگر در تلاش برای نجات گرفتار شدگان هستند.

نیروهای امداگر در تلاش برای نجات گرفتار شدگان هستند.

براثر طوفان سهمگین تمبین در فیلیپین تاکنون ۱۳۳ نفر کشته شده‌اند. منابع رسمی از افزایش شمار قربانیان خبر می‌دهند. براین اساس ۵۸ نفر دیگر ناپدید شده‌اند.

این طوفان جمعه (۲۲ دسامبر/ اول دی) جزیره میندانائو را از ساحل شرقی آن درنوردید. این جزیره دومین جزیره بزرگ فیلیپین است.

  • یک روستا ناپديد شد

شهر "توبود" و روستاهای حومه آن بیشتر از دیگر نقاط از این طوفان صدمه دیدند. به گفته پلیس توبود سیل بسیاری از خانه‌ها را با خود برده است و رانش زمین در شهر "پیاگاپو" منازل مسکونی بسیاری را در انبوهی از گل و لای دفن کرده است.

افزایش شمار قربانیان طوفان در فیلیپین

به گزارش منابع رسمی، این طوفان با بادهایی با سرعت ۹۵ کیلومتر در بامداد شنبه از جزیره میندانائو که ۲۰ میلیون نفر سکنه دارد خارج و از طریق دریای زولو، واقع در جنوب غربی فیلیپین راهی جزیره "پالاوان" شده است. احتمال می‌رود طوفان شامگاه شنبه به جزیره پالاوان برسد.

  • فیلیپین میزبان طوفان‌های مرگبار

تقریبا یک هفته پیش طوفان "کای تاک" با بارندگی سهمگین فیلیپین را درنوردید که ۵۴ کشته برجای گذاشت و ۲۴ نفر نیز ناپدید شدند.

فیلیپین هر سال میزبان تقریبا ۲۰ طوفان گرمسیری است. جزیره میندانائو اما معمولا هدف چنین طوفان‌هایی نیست.

یکی از سنگین‌ترین طوفان‌ها در سال‌های اخیر طوفان "هایان" بود که در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ خرابی‌های زیادی برجای گذاشت و بیش از ۷ هزار و ۳۵۰ نفر قربانی گرفت.

کد خبر 393455

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =