همشهری‌ آنلاین: بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران در گفت‌و گو با خبرگزاری رسمی چین با بیان اینکه درهای گفت‌وگو با واشنگتن باز است گفت؛ ایران درباره موضوع هسته‌ای و مسایل مرتبط با حق حاکمیت خود با آمریکا گفت‌و‌گو نمی‌کند.

کمالوندی

به گزارش ایرنا، سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران به شینهوا گفته است درهای گفت‌و‌گو با واشنگتن باز است اما این شامل مسایل حق حاکمیتی و هسته‌ای نمی‌شود.

وی تصریح کرده است توافقنامه هسته‌ای موسوم به 'برجام' تعهداتی را از سال 2015 میلادی بر عهده طرفین گذاشته است و همه باید در قبال این توافقنامه مسئول باشند.

کمالوندی اضافه کرده است طرف‌های ذی ربط، سیاستمداران و دیپلمات‌های کشورهای مختلف، سال‌ها برای رسیدن به این توافقنامه تلاش و گفت‌و‌گو کرده‌اند.

وی به خبرگزاری چین تاکید کرده است البته این توافقنامه اشکالاتی دارد و طبیعتا ایده آل نیست ایران هم مایل است تعهدات کمتری داشته باشد و طرف‌های دیگر مسئولیت پذیری بیشتری داشته باشند و بهتر است آمریکا هم دقیقا همین برخورد را با موضوع داشته باشد و زیاده خواهی نکند.

کمالوندی در ادامه این مصاحبه به شینهوا گفته است اگر آمریکا بخواهد بار دیگر رژیم تحریم‌ها را روی ایران اعمال کند این کشور نیز تلافی خواهد کرد و با قدرت به آن پاسخ خواهد داد.

او تاکید کرده است ما به همه تعهدات خود طبق گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عمل کرده‌ایم و لازم است آمریکا نیز این کار را صورت دهد و ایران را از منافع خود محروم نکند.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران افزوده است تاکنون آمریکا برخی از مفاد برجام را نقض کرده است و هشدار می‌دهیم به دنبال تحریم ایران نباشد.

کمالوندی تاکید کرده است تا زمانی که طرف‌های دیگر از این توافق حمایت و آن را اجرا می‌کنند ایران نیز همینطور رفتار خواهد کرد.

کد خبر 393335

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار سیاست‌خارجی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha