همشهری آنلاین: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه سیاست های این ستاد تقویت ارتش جمهوری اسلامی ایران است تاکید کرد: انتظار مقام معظم رهبری و فرماندهی معظم کل قوا(مدظله العالی) بکارگیری روش های انقلابی در ارتقای توان دفاعی است.

محمد باقری

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری روز سه شنبه در همایش سراسری فرماندهان ارتش جمهوری اسلامی ایران با عنوان 'ارتش انقلابی' با قدردانی از حضور به موقع، مفید و موثر ارتش در جریان زلزله اخیر کرمانشاه گفت: اگر در این زلزله کمک نیروهای مسلح نبود مطمئنا آلام بیشتری به مردم منطقه کرمانشاه وارد می آمد.

وی در ادامه افزود: دشمنان انقلاب اسلامی از هر فرصتی برای ایجاد شکاف بین نیروهای مسلح استفاده می کند اما نیروهای مسلح و ارتش سرافراز جمهوری اسلامی ایران با درایت و تدبیر خود مانع این شکاف شده اند به نحوی که در اوج وحدت و همدلی قرار دارند.

سرلشکر باقری افزود: انتخاب شعار ' ارتش انقلابی' برای همایش فرماندهان عالی رتبه ارتش انتخاب بسیار درست و بجایی است که نشان از هوش و تدبیر ارتش در این برهه از زمان و نیز توجه به خواست فرماندهی معظم کل قوا در این زمینه دارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در ادامه به شرایط خطیر منطقه غرب آسیا اشاره کرد و گفت: امروز ما یک دوره سخت در مبارزه با دشمنان تکفیری را پشت سر گذاشته و بحمدالله موفق شده ایم شر دشمنان و گروهک های الهادی را از سر منطقه کم کنیم ، اما این پایان کار نیست و مطمئناً دشمنان ما بیکار ننشسته و اتحاد دیگری را همانگونه که تاکنون دیده ایم برای مقابله با نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایجاد می کنند.

وی افزود: نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه غرب آسیا موقعیت دشمنان اسلام و انقلاب را به خطر انداخته است لذا آنها می خواهند با ایجاد فتنته در جهان اسلام جلوی این نفوذ را بگیرند و متاسفانه بعضی از کشورهای منطقه نیز در این راه با هزینه کرد صدها میلیارد دلار همراه و همگام با آنها شده اند.

سرلشکر باقری با بیان اینکه امروز میزان نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه بسیار زیاد است، افزود: توطئه های دشمنان برای مقابله با جمهوری اسلامی ایران نقطه توقف و پایانی ندارد و بعد از اضمحلال گروه های تکفیری توطئه های دیگری از جمله اعلام قدس شریف بعنوان رژیم جعلی صهیونیستی را کلید زدند که ان شالله این توطئه ها نیز شکست خواهد خورد.

وی وظیفه و مآموریت نیروهای مسلح را ارتقای سطح بازدارندگی دانست و افزود: بازدارندگی نیروهای مسلح پاسخگوی طرح ها و نقشه های دشمنان است و الحمدلله امروز این بازدارندگی در حد مناسب و مطلوب موجود می باشد و به همین دلیل دشمن به این نتیجه رسیده که امکان حمله به کشور ما را ندارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به ایران هراسی دشمنان نیز اشاره کرد و گفت: یکی از توطئه های بزرگ دشمنان علیه ایران اسلامی بحث ایران هراسی می باشد تا در لوای آن بتوانند میلیاردها دلار اسلحه و مهمات به کشورهای منطقه ما بفروشند ، اما آنها می دانند که جنگ علیه ایران اسلامی ضررهای بسیار زیادی برای آنها بدنبال دارد.

عضو شورای عالی امنیت ملی در ادامه هوشیاری نیروهای مسلح در این برهه از زمان و شرایط منطقه را بسیار مهم بر شمرد و گفت: درست است که عقل و منطق می گوید جنگ دشمن علیه ایران اسلامی برای آنها جز ضرر دستاورد دیگری نخواهد داشت اما ما باید بدانیم متاسفانه دشمنان ما از عقل و منطق در رفتارشان برخوردار نیستند لذا با اشراف و مراقبت همه جانبه نسبت به تحرکات دشمن، باید همواره هوشیار و پا در رکاب باشیم.

سرلشکر باقری در ادامه، ابداع روش های انقلابی و جهادی در مقابله با دشمنان را بسیار مهم برشمرد و گفت: انتظار فرماندهی معظم کل قوا از ارتش و سایر نیروهای مسلح ، بکارگیری روش های انقلابی در ارتقای توان دفاعی می باشد چرا که این روش باعث ارتقای توان رزمی و هم افزایی همه جانبه شده و کشور را در شرایط حاد منطقه از شر دشمنان محفوظ داشته و یأس و نا امیدی را از بین می برد.

وی در پایان آموزش، پژوهش، ایستادگی در مقابل هجمه فرهنگی دشمنان، توجه به گنج بی پایان نیروهای وظیفه و مهارتمند نمودن آنان و بصیرت افزایی را از عوامل مهم در موفقیت نیروهای مسلح دانست و ضمن تقدیر از رویکرد انقلابی و تحولی ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار امیدواری کرد آمادگی نیروهای مسلح به سطح عالی تری ارتقا یابد.

همایش سراسری ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (سه شنبه )به منظور ابلاغ تدابیر و خط مشی فرمانده کل ارتش مبتنی بر تدابیر ابلاغی فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی ) و نیز تبیین راهبردهای ارتقای توانمندی و توان رزمی در راستای اهداف و ماموریتهای واگذاری به ارتش آغاز شد.

در این همایش سردار سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح ، امیر سرلشکر ستاد سید عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش، روسای سازمانهای عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات، فرماندهان نیروها و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) و فرماندهان یکان های عمده ارتش و معاونان ستاد ارتش حضور دارند.

این همایش سراسری با عنوان 'ارتش انقلابی' به ‌مدت دو روز در مرکز همایش های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در حال برگزار است.

کد خبر 393106

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =