همشهری‌آنلاین: رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گفت: نمی‌پذیریم ایالات متحده یک میانجی‌گر در روند صلح یا یک شریک سیاسی باشد.کسی که این امر را بپذیرد دیوانه است.

 محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین پیش از نشست رهبری فلسطین در رام‌الله گفت: در بیانیه نخست بالفور، ایالات متحده یک شریک واقعی و اساسی بود. ما فریب خورده بودیم، چراکه از روز اول می‌خواستیم  در سال ۱۹۲۰ ایالات متحده به نمایندگی از انگلیس عمل کند، اما برایمان مشخص شد آمریکا تا به امروز برای حمایت از صهیونیست‌ها کار کرده است.

عباس تصریح کرد: از اکنون به بعد نخواهیم پذیرفت که ایالات متحده آمریکا یک شریک یا میانجی‌گر سیاسی باشد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با تاکید بر این‌که رهبری فلسطین مصمم است برای کسب عضویت کامل به سازمان ملل برود، گفت: فلسطین از اوضاع بهتری نسبت به شرایط اسرائیل درخصوص مرزها برخوردار است.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز عربی،او گفت: مصمم هستیم که بارها و بارها برای کسب عضویت کامل در سازمان ملل برویم. این حق ماست که جهان ما را به رسمیت بشناسد. ما مرزهایی داریم و در حالی که اسرائیل مرزی ندارد، اما کشورهای جهان از سال ۱۹۴۷ آن را به رسمیت می‌شناسند.

او افزود: ما برای صدور چندین قطعنامه به مجمع عمومی سازمان ملل می‌رویم و دستورهايی برای پیوستن به ۲۲ سازمان بین‌المللی امضا کردیم و هر هفته دستورهايی برای پیوستن به ۲۲ تا ۲۶ سازمان و معاهده بین‌المللی را امضا خواهیم کرد.

در همین حال، نبیل ابوردینه، سخنگوی تشکیلات خودگردان فلسطین در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: اقدام آمریکا در وتو کردن پیش‌نویس قطعنامه‌ای درباره قدس یک اقدام محکوم شده و غیرقابل قبول است و ثبات جامعه بین‌المللی را تهدید می‌کند.

کد خبر 393040

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار