مجموع نظرات: ۰
شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: ‎دبیر اجرایی کنگره لیزرپزشکی گفت: لیزر‌های تراپی کم توان جهت کاهش درد‌ها و مشکلات ناشی از حوادث مغزی (تروما) بسیار موثر است.

ترمیم زخم پاى دیابتى با روشى جدید به کمک لیزر

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ آریستا شجاع الدین دبیر اجرایی یازدهمین کنگره انجمن لیزر ایران با اشاره به کاربرد لیزرهای درمانی کم توان جهت کمک به بیماران مبتلا به عوارض سکته مغزی، ام اس و اختلالات خلقی، افزود: لیزر تراپی کم توان روشی در جهت تعدیل و تنظیم بدن فرد مبتلا بوده و ضد التهاب و ضد درد است که اثر تخریبی و سرطانی به همراه ندارد، استفاده از این روش سبب کاهش عود بیماری می‌شود.

عضو هیئت مدیره انجمن لیزر پزشکی ایران در ارتباط با استفاده و کاربردهای لیزرهای کم توان درمانی، گفت: لیزرهای کم توان ایجاد حرارت نمی‌کنند و موجب تخریب بافت نمی‌شوند، بلکه موجب بهبود متابولیسم سلولی می‌شوند و از آنجایی كه در استفاده از لیزرهای تراپی دوز درمانی مطرح است فقط پزشک آموزش دیده می‌تواند از این لیزرها به نتایج درمانی برسد.

وی ادامه داد: ‎لیزرهای تراپی کم توان جهت کاهش دردها و مشکلات ناشی از حوادث مغزی(تروما)، اختلال حافظه، اختلالات خلقی، مشکل قلبی عروقی و تنفسی، سیستم عصبی و زخم پای دیابتی بسیار موثر است. این روش زمان مورد نیاز جهت بهبودی مجدد را نیز کاهش می‌دهد. مقالات ارائه شده در این زمینه نشان از موفقیت‌های لیزرتراپی کم توان در جهت کمک به بیماران دارد.

  • استفاده از لیزر تراپی کم توان به جای درمان رایج پزشکی

دبیر اجرایی یازدهمین کنگره لیزرتراپی ایران، تاکید کرد: در هیچ جای دنیا اعتقاد بر این نیست که می‌توان از لیزر تراپی کم توان به جای درمان رایج پزشکی استفاده کرد، بلكه به بیماران توصیه به عدم قطع دارو می‌شود. چرا که این روش یک روش تلفیقی به شمار می‌رود و می‌تواند بهبود سریع‌تر بیماری را به همراه داشته باشد.

شجاع‌الدین خاطرنشان کرد: این روش بیشتر برای منطقه آسیب دیده با هدف ترمیم زخم یا کم کردن درد و التهاب به کار می‌رود و یک روش غیر تهاجمی محسوب می‌شود.

وی افزود: در یازدهمین کنگره انجمن لیزر ایران 2 پانل اختصاصی مربوط به لیزرتراپی کم توان شامل مقالات و سخنرانی‌ها و بحث و بررسی کاربردهای لیزر تراپی را خواهیم داشت.

گفتنی است؛ یازدهمین کنگره پزشکی لیزری ایران در روزهای 6 تا هشت دی ماه در تهران برگزار می‌شود.

 

کد خبر 392712

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار