همشهری آنلاین: سخنگوی ارتش با بیان این که با آغاز ساخت روزانه یکصد کانکس در پادگان ابوذر مجموعا دو هزار کانکس مسکونی ساخته خواهد شد، گفت: امکانات ساخت این کانکس‌ها در پادگان ابوذر فراهم شده و این کانکس‌ها با نظر مسئولان شهری دراختیار مردم عزیز در مناطق زلزله زده قرار خواهد گرفت.

 ارتش

به گزارش روابط عمومی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر سرتیپ دوم شاهین تقی‌خانی عصر دوشنبه با بیان این که بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران همچنان در سرپل ذهاب فعال است و روزانه قریب به 300 مراجعه کننده دارد، اظهارکرد: بیماران این بیمارستان‌ها نیز ویزیت می‌شوند و هم کسانی که نیازمند اقدامات ارتوپدی و یا عمل جراحی هستند مورد مداوا قرار می‎‌گیرند.

وی با بیان این که همچنان نصب کانکس‌های اهدایی ارگان‌ها و سازمان‌ها توسط ارتش ادامه دارد، عنوان کرد: از جمله این‌ها، نصب کانکس‌های اهدایی وزارت دفاع بود که توسط مهندسی نیروی زمینی ارتش در روستا‌ها انجام شد.

امیرسرتیپ دوم تقی‌خانی با اشاره به اهدای دهها دستگاه کانکس توسط برادران اهل سنت شهرستان بانه و تقدیر از ادامه حرکت های خودجوش مردمی، افزود: این کانکس ها به زودی توسط فرماندهی آماد و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش به مناطق زلزله زده حمل و منتقل خواهد شد.

وی ادامه داد: نانوایی صلواتی ارتش در نزدیک مسکن مهر سرپل‌ذهاب به طور شبانه روز مشغول خدمت‌رسانی به مردم است.
امیرتقی خانی یاد آورشد: زیرسازی نصب این کانکس‌ها توسط مهندسی نیروی زمینی در سرپل ذهاب انجام شده است و بیش از این نیز ارتش جمهوری اسلامی ایران با اهدای صدها کانکس و همچنین حمل کانکس های اهدایی مردم و نصب در مناطق مورد نیاز اقدام کرده است.

وی همچنین با بیان اینکه در هفته گذشته نیز عزیزانمان در مجموعه ارتش از کمک رسانی به مردم غافل نشدند و ده‌ها تُن انواع کنسرو، برنج، سیب‌زمینی، قند و چای در مناطق زلزله زده توزیع کردند، خاطرنشان کرد: همچنین در هفته گذشته صد‌ها تخته پتو، وسایل خوراک‌پزی، پلاستیک و چادر‌های گروهی و بالغ بر یک تریلی انواع نوشیدنی، در اختیار مردم شریف‌مان در مناطق زلزله زده قرار گرفته است.

زمین لرزه 7.3 ریشتری 21 آبان در 11 کیلومتری بخش ازگله، 32 کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه در آخرین آمار اعلام شده تا کنون 620جانباخته و 12 هزار و 386 مصدوم نیز داشته است.

این زلزله به 10 شهرستان و یک هزار و 930 روستای استان کرمانشاه خسارت وارد کرده و براساس ارزیابی های صورت گرفته 77 هزار واحد مسکونی شهری و روستایی نیز آسیب کلی و جزئی دیده است.

کد خبر 392201

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار