همشهری آنلاین: رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت گفت: ممنوعیت واکسیناسیون آنفلوآنزا در کشورهای اروپایی صحت ندارد.

مدیر مرکز بیماری های واگیر وزارت بهداشت

به گزارش وبدا، محمدمهدی گویا، درباره اخبار منتشر شده در برخی از شبکه‌های اجتماعی مبنی بر ممنوعیت تزریق واکسن آنفلوآنزا در برخی کشورهای اروپایی گفت: آنچه در مورد جلوگیری از واکسیناسیون آنفلوآنزا در برخی کشورهای اروپایی عنوان شده است، صحت نداشته و تکذیب می‌شود.

وی افزود: مشخص نیست که عده ای با چه نیتی دست به انتشار اخبار جعلی می‌زنند و بدینوسیله با جان انسان‌ها بازی می‌کنند.
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: واکسن آنفلوآنزا به خصوص برای بعضی از افراد جامعه که جزو گروه‌های پر خطر محسوب می‌شوند، اهمیت زیادی دارد و نقش پیشگیرانه آن مورد تایید تمام مراکز سلامت در جهان است.

گویا ادامه داد: برای افراد سالمند، زنان باردار، مبتلایان به بیماری‌های قلبی و ریوی، بیماران مبتلا به دیابت، افرادی که به نارسایی کلیه مبتلا هستند، بیمارانی که داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی دریافت می‌کنند و افرادی که به واسطه ابتلا به سرطان تحت درمان قرار دارند، تزریق این واکسن واجب و ضروری است و لذا هرگونه تبلیغات منفی در این زمینه ممکن است به قیمت جان مردم تمام شود.

وی تصریح کرد: هرگونه اطلاع رسانی در زمینه تجویز و استفاده از واکسن، جزو مسئولیت‌های وزارت بهداشت بوده و این وزارتخانه وظیفه خود می‌داند، در این زمینه اقدامات لازم را به عمل آورد.

کد خبر 390970

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار