همشهری آنلاین: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گلستان از سوختن ۱۸۰ هکتار از عرصه‌های جنگلی گلستان در سه روز گذشته خبر داد.

۱۸۰ هکتار از جنگل‌های گلستان در آتش سوخت

به گزارش مهر، ابوطالب قزلسفلو با بیان این که آمارهای جدید حکایت از سوختن بخش وسیعی از عرصه‌های جنگلی دارد، گفت: متاسفانه به علت وزش باد شدید و صعب‌العبور بودن مناطق مورد حریق، آتش به حدی گسترش یافت که موجب از بین رفتن بخش زیادی از عرصه‌های جنگلی و گونه‌های گیاهی شده است.

وی افزود: کمک‌های مردمی، نیروهای امدادی، بسیجی، ارتش و منابع طبیعی با تلاش شبانه‌روزی سعی در مهار آتش‌ها داشتند که پس از گذشت سه روز متوالی در مناطقی که تردد در آنها بسیار سخت بود، موفق به اطفای حریق شدند.

قزلسفلو در پاسخ به این سوال که چرا مسئولان این حوزه دیرهنگام متوجه وقوع آتش‌سوزی‌ها می‌شوند، گفت: اداره کل منابع طبیعی همیشه در همان پنج دقیقه اول وقوع حادثه از آن مطلع می‌شود، اما به دلیل کمبود نیروهای گشت‌زنی و افروخته شدن آتش در مناطق بالادست، امکان دسترسی سریع برای مهار آن ممکن نیست.

وی ادامه داد: در حال حاضر کارشناسان در حال شناسایی نوع گونه‌ها و درختان سوخته شده و میزان خسارت در مناطق سوخته شده هستند.

وی گفت: باید برای جلوگیری از این آتش‌سوزی‌ها تمهیدات جدیدی را به اجرا بگذاریم، در غیر این صورت و تکرار این نوع آتش سوزی‌ها، گلستان عرصه‌های منابع طبیعی و جنگلی خود را از دست خواهد داد.

گفتنی است ۲۱ مورد آتش‌سوزی در عرصه‌های جنگلی گلستان طی این سه روز مهار شده است.

کد خبر 390475

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها