همشهری آنلاین: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از آمادگی این نهاد برای به جریان انداختن دوباره طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران خبر داد.

پروانه مافی

به گزارش ایلنا، طرح "تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران در واگذاری املاک و پروژه‌های مشارکت به اشخاص حقیقی و حقوقی" اسفند ماه سال گذشته و چند ماه پیش از انتخابات ریاست‌جمهوری و شورای شهر در صحن علنی مجلس رد شد. طراح این طرح، محمود صادقی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بود و محمدباقر قالیباف در نامه‌ای خطاب به علی لاریجانی از نمایندگان مجلس به‌ خاطر عدم تصویب طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران تشکر کرد.

پروانه مافی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که با توجه به مطرح شدن مدارک جدید در مورد هزینه‌های فاقد سند در دوران احمدی‌نژاد و قالیباف و واگذاری املاک آیا مجلس قصد ندارد؛ دوباره طرح تحقیق و تفحص از شهرداری را کلید بزند؟ گفت: مسائل شهرداری تهران به شورای شهر مربوط می‌شود و شورای شهر آمادگی خود را برای ورود به بحث هزینه‌های فاقد سند اعلام کرده است و مجلس نیز این آمادگی را دارد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس دهم ادامه داد: مجلس یکبار برای تحقیق و تفحص اقدام کرد که به هر دلیلی رای نیاورد. با این حال برخی از نمایندگان فراکسیون امید این مساله را مطرح کردند که مجددا طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران به جریان بیفتد. براساس قانون شش ماه باید از طرح قبلی زمان بگذرد تا بتوان مجددا طرح را به جریان انداخت، اما این آمادگی در مجلس برای کلید خوردن این طرح وجود دارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران را پرهزینه خواند و افزود: طرح تحقیق و تفحص از شهرداری بسیار گران و سخت است، چرا که تحقیق و تفحص به علت استخدام‌هایی که نیاز دارد و بالا بودن حجم کار بسیار پرهزینه خواهد بود.

مافی در پاسخ به این سوال که چقدر احتمال می‌دهد؛ طرح بعد از به جریان افتادن رای بیاورد، گفت: مشخص نیست، چرا که مجلس ویژگی‌های خاص خود را دارد.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در انتها با اشاره به امنیت زنان در شهر گفت: ایجاد امنیت ذهنی برای مردان و زنان بسیار واجب‌تر از مباحثی چون ایمن‌سازی فضای شهری برای زنان است. هرچند در شهرها و ساخت‌وسازهای جدید خبری از دالان‌ها و کوچه‌های تنگ نیست در نتیجه باید زیربنایی‌و اصولی‌تر به دالان‌های فکری انسان‌ها توجه کرد تا دالان‌های شهری.

کد خبر 389854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =