همشهری‌آنلاین: دونالد ترامپ، رئیس‌ جمهور آمریکا در توئیتی با اعلام اعتماد به پادشاه عربستان و پسرش ،حمایت کامل خود را از اقدام جدید ولیعهد عربستان در تحکیم جایگاهش از طریق بازداشت اعضای خاندان سلطنتی، وزرا و سرمایه‌داران اعلام کرد.

 رویترز در این‌باره نوشت: این حمایت علنی موجب تحکیم روابط آمریکا - عربستان خواهد شد که در دوره ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ به شدت ارتقا یافته است و بخشی از علت آن، دیدگاه رهبران هر دو کشور برای مقابله با ایران در این منطقه است.

ترامپ در پیامی توئیتری نوشت: "اطمینان زیادی به ملک سلمان و ولیعهد عربستان داریم" .

این توئیت در پی بازداشت‌های گسترده در میان خاندان حاکم در عربستان رخ می‌دهد که بزرگ‌ترین پاکسازی در تاریخ مدرن این کشور محسوب می‌شود.

ترامپ همچنین در توئیت دیگری نوشت: "آنها دقیقا می‌دانند که چه کاری انجام می‌دهند" و افزود "برخی از بازداشت‌شدگان کسانی هستند که کشورشان را سال‌ها دوشیده‌اند."

این بازداشت‌ها که در بین آنها شاهزادگان و سرمایه‌داران بانفوذ و چندین وزیر وجود دارد، تازه‌ترین مورد از گام‌های جدی محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان برای جلب حمایت داخلی و خارجی از خودش است.

به گزارش ایسنا،یک مقام آمریکایی که خواست نامش فاش نشود، به رویترز گفت، محمد بن سلمان به رهبر اصلی عرصه سیاست‌گذاری سعودی تبدیل شده است.

به گفته او، ولیعهد عربستان در حال سرکوب مخالفان است و خودش را به عنوان وارث بلامنازع میراث آل سعود معرفی می‌کند.

این مقام افزود: او تلاش دارد تا اعتماد عمومی را از طریق بهبود وضع اقتصاد، کاهش محدودیت‌های مذهبی و اجرای برخی اصلاحات اجتماعی جلب کند.

کد خبر 387677

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار