همشهری‌آنلاین: نیروهای دولت میانمار جسد ۲۸ روستایی هندو را در استان راخین کشف کردند که بنا به ادعای مقام‌ها در ماه گذشته در آغاز خشونت‌ها به دست شبه‌نظامیان "ارتش رهایی بخش آراکان روهینگیا" کشته شدند؛ خشونت‌هایی که سبب شد تا ۴۳۰ هزار مسلمانان روهینگیایی به بنگلادش فرار کنند.

 این در حالی است که ارتش رهایی بخش آراکان روهینگيا ضمن رد کشتار روستاییان هندو گفت: ما به غیرنظامیان حمله نکرده‌ایم.

دور جدید خشونت‌ها در استان راخین میانمار ۲۵ اوت(سوم شهريور) سال جاری آغاز شد، هنگامی که شبه‌نظامیان ارتش رهایی‌بخش آراکان روهینگيا به ۳۰ پاسگاه پلیس و یک کمپ نظامی حمله کرده و جان ۱۲ تن را گرفتند.

دولت میانمار در واکنش به این حمله‌ها دست به اقدام‌هاي بسیار تندی زد که سازمان ملل آن را به عنوان پاکسازی قومی توصیف کرده‌است.

اعضای اقلیت کوچک هندو در این میان گرفتار شده‌اند. برخی از آنها به بنگلادش فرار کرده و از خشونتی که سربازان یا بودائیان به آنها روا کرده‌اند، شکایت دارند. برخی دیگر از آنها شکایت کرده‌اند که از سوی شبه‌نظامیان ارتش رهایی بخش آراکان روهینگيا به اتهام این‌که جاسوس‌های دولت هستند مورد حمله قرار گرفتند.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز،دولت میانمار اعلام کرد: ۲۰ تن از اجساد کشف شده  زن و هشت تن کودک پسر است.

یکی از سخنگویان دولت میانمار گفت: نیروهای امنیتی درخصوص این رویداد مشغول تحقیق و بررسی هستند.

این در حالی است که دسترسی روزنامه‌نگاران و همچنین فعالان حقوق بشر و امدادگران به این منطقه محدود شده و رویترز این گزارش را تایید نکرده است.

یکی از سخنگویان ارتش رهایی بخش آراکان روهینگيا گفت: به نظر من ناسیونالیست‌های بودایی در تلاشند تا با دروغ‌هایی مبنی بر این‌که شبه‌نظامیان گروه ما این روستاییان را کشته‌اند میان مسلمانان و هندوها تفرقه بیندازند.

کد خبر 383374

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار آسیا و اقیانوسیه

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha