همشهری آنلاین: رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش از نیاز ۵۰۰ میلیارد تومانی برای تملک خانه‌های باقیمانده طرح توسعه حرم شاه‌عبدالعظیم حسنی خبر داد.

شاه عبدالعظیم

به گزارش ايسنا، حسن خلیل‌آبادی با اشاره به بازدید اخیرش از طرح تعریض حرم شاه‌عبدالعظیم حسنی گفت: اقدامات خوبی از سوی شهرداری منطقه 20 برای بهسازی خیابان‌های حرم و کاروانسراهای داخل بازار انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه شهرداری منطقه 20 اقدامات زیادی برای بهسازی جداره‌های بازار سنتی منتهی به حرم شاه‌عبدالعظیم حسنی انجام داده است، تصریح کرد: همچنین کاروانسرای متروکه‌ای که در خیابان حرم قرار داشت نیز با نظارت دقیق سازمان میراث فرهنگی در حال بازدید است.

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه متاسفانه وضعیت املاک اطراف حرم خوب نیست، گفت: تملک بخشی از منازلی که در طرح توسعه حرم قرار داشتند مانده و این مساله سبب شده که علاوه بر نامناسب شدن چهره اطراف حرم، هم سکنه و هم زائران از این وضعیت ناراحت باشند.

خلیل‌آبادی با بیان اینکه تملک خانه‌های اطراف حرم برای اجرایی کردن طرح توسعه حرم در حال انجام است، ادامه داد: بنا به گفته مسوولان شهردای منطقه 500 میلیارد تومان لازم است که با توجه به محدودیت‌های مالی در شهرداری باید از مشارکت بخش خصوصی و... استفاده کرد.

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش افزود: طرح تملک خانه‌های محدوده شرق و جنوب شرقی حرم مانده است و باید هرچه سریع‌تر این مساله رفع شود چراکه بیش از 60 درصد منازل اطراف حرم توسط شهرداری تملک شده اما از آنجایی که هنوز به دلیل عدم تملک خانه‌های باقی مانده نمی‌توان طرح توسعه را آغاز کرد، این خانه‌ها رها شده‌اند که باید فکری برای آنها اندیشید.

کد خبر 382523

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار