همشهری آنلاین: رئیس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران گفت: برای از بین بردن کامل مگس‌های سفید باید سازمان‌های دیگر هم به کمک شهرداری آمده و برای ریشه‌کن کردن این مشکل کمک کنند.

برای حل مشکل مگس‌های سفید سازمان‌های دیگر هم پای کار بیایند

به گزارش مهر، علی محمد مختاری، رییس سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به این معضل گفت: مگس‌های سفید در گروه آفت‌های درجه دوم قرار دارند و به همین خاطر باعث ایجاد حساسیت و بیماری برای انسان نمی‌شوند.

وی ادامه داد: شهرداری تهران تاکنون اقدامات بسیاری را برای مبارزه و از بین بردن این حشرات انجام داده اما همچنان موفق به از بین بردن کامل آنها نشده است.

وی با اشاره به اعتراضات مردم و اعضای شورای شهر خاطرنشان کرد: مسئولین و مردم حق اعتراض دارند و ما موظف به برطرف کردن کامل این معضل هستیم زیرا ما خادم مردم بوده و برای آسایش آنها تلاش می‌کنیم، اما برای از بین بردن کامل مگس‌های سفید باید سازمان‌های دیگر هم به کمک شهرداری آمده و برای ریشه‌کن کردن این مشکل کمک کنند.

یونسی، مسئول گیاه‌پزشکی سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران نیز ضمن بیان این که راضی نگه داشتن ۱۰ میلیون نفر کار سختی است، گفت: نمی‌توان همه مردم را راضی نگه داشت، اگر اقدامات شهرداری برای از بین بردن سفید بالک‌ها کامل نیست، به دلیل این است که کل فضای سبز تهران دست شهرداری نیست، فضای سبز مناطقی مانند مساجد، سفارت‌خانه‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان، مراکز دولتی و خصوصی که شامل ۴۰۰ مرکز اصلی است که به تنهایی باعث تکثیر و انتشار بسیار زیادی از این سفید بالک‌ها می‌شود، دست ما نیست، با این حال به فرمانده تهران اعلام کردیم ترتیبی دهند تا ما حتی این مراکز را هم تحت پوشش اقدامات خود برای مبارزه با این حشرات قرار دهیم.

وی ضمن بیان این که وقتی این حشرات فرم پروازی به خود می‌گیرند شهروندان احساس می‌کنند که تعداد آنها افزایش یافته است، تصریح کرد: مناطق ۶ و ۱۱ مناطقی هستند که در آنها سفید بالک‌ها بیش‌تر از سایر مناطق وجود دارند اما حتی در این مناطق نیز تعداد این حشرات کاهش یافته و در مجموع تعداد این حشرات نسبت به سال‌های گذشته به حد بسیار قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

مسئول گیاه‌پزشکی سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در ادامه افزود: ما قراردادی با موسسه تحقیقات گیاه پزشکی بسته‌ایم که این موسسه روند کار را برای ما مشخص کند تا بهترین اقدامات را بتوانیم انجام دهیم. سم‌پاشی و سم زدن کار بسیار راحتی است اما مهم این است که سم سلامت کودکان را به خطر می‌اندازد و عوارض بسیاری مانند سرطان، سر درد و سرگیجه را به همراه دارد، به همین دلیل ما به هیچ عنوان استفاده از سم را برای از بین بردن سفیدبالک‌ها صلاح نمی‌دانیم.

وی با اشاره به این که امسال تعداد مگس‌های سفید پایتخت نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است، تصریح کرد: ما بر اساس آمار صحبت می‌کنیم و وضعیت هر سال را نسبت به سال گذشته می‌سنجیم، امسال نسبت به سال گذشته شاهد وضعیت بهتری هستیم حتی تعداد پیامک‌های ۱۳۷ که به ما می‌رسد بسیار کاهش یافته است.

کد خبر 381040

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha