همشهری آنلاین: رئیس انجمن چشم پزشکی ایران گفت: مردم برای تایید سلامت بینایی فقط باید به چشم پزشک مراجعه کنند، زیرا اپتومتریست‌ها حق دخالت در تشخیص و درمان بیماری‌های چشمی را ندارند.

رییس انجمن چشم پزشکی

به گزارش مهر، دکتر محمود جباروند، در نشست خبری بیست و هفتمین کنگره چشم پزشکی ایران که قرار از ۱۳ تا ۱۶ آذر ماه در مرکز همایش‌های رازی تهران برگزار شود، اظهار داشت: سلامت بینایی برای هر فردی خیلی مهم است و از همین رو در تشخیص و درمان بیماری‌های چشمی این چشم پزشک است که فقط حق دخالت دارد.

وی با اعلام اینکه خیلی از مردم بیماری‌های چشمی را نمی‌شناسند تاکید کرد: مردم برای تایید سلامت بینایی خود فقط باید به چشم پزشک مراجعه کنند.

رئیس انجمن چشم پزشکی ایران با اعلام اینکه اپتومتریست‌ها حق دارند در حیطه عیوب انکساری و درمان آن کار کنند، ادامه داد: تشخیص و درمان بیماری‌های چشمی در انحصار چشم پزشکان است.

وی با اعلام اینکه اپتومتریست فقط برای تعیین نمره عینک و عیوب انکساری آموزش دیده اند، تاکید کرد: تشخیص و درمان بیماری‌های چشمی از لبه پلک تا ته چشم فقط بر عهده چشم پزشکان است.

جباروند با اعلام اینکه چشم پزشکان به عیوب انکساری تسلط کامل دارند، افزود: تمام چشم پزشکان این دوره‌ها را گذرانده اند اما اپتومتریست‌ها با توجه به اینکه درباره عیوب انکساری آموزش دیده اند از همین رو چشم پزشکان در این خصوص با اپتومتریست‌ها همراه هستند اما موضوع تشخیص و بیماری‌های چشمی چیزی نیست که اپتومتریست‌ها بتواند ورود کنند.

رئیس انجمن چشم پزشکی ایران با بیان این مطلب که تعیین نمره عینک طبی به تنهایی به معنای سلامت چشم نیست، افزود: آنچه که نظر وزارت بهداشت درباره روند تشخیص و درمان بیماری‌های چشمی است ما می‌پذیریم.

جباروند در ارتباط با وزارت دکتر هاشمی به عنوان یک چشم پزشک و نقش او در چنین تصمیم گیری‌هایی گفت: متاسفانه تعرفه‌های چشم پزشکی در دوره وزارت ایشان رشد آنچنانی نداشته در حالی که سایر تعرفه‌های پزشکی دو یا سه برابر شده است.

کد خبر 380649

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha