همشهری آنلاین: روند هوشمندسازی محصولاتی که در محیط زندگی خود از آنها استفاده می‌کنیم به سطل آشغال‌ها رسیده است و یک سطل زباله هوشمند می‌تواند قابل بازیافت بودن یا نبودن زباله‌ها را تشخیص دهد.

سطل آشغال هوشمند زباله‌های قابل بازیافت را تشخیص می‌دهد

به گزارش مهر، سیستم یاد شده که توسط موسسه کمبریج کالساتنت ابداع شده از فناوری شناسایی بصری و قابلیت خودآموزی برخوردار است و می‌تواند زباله‌های قابل بازیافت را برای استفاده مجدد از دیگر زباله‌ها متمایز سازد.

بسیاری از مردم جهان در تشخیص زباله‌های دورریختنی از زباله‌های قابل بازیافت مشکل دارند و نمی‌توانند به درستی این زباله‌ها را از هم جدا کرده و آنها را در سطل‌های جداگانه بریزند.

شرکت سازنده قصد دارد یک برنامه تلفن همراه را هم برای این سطل آشغال هوشمند طراحی کند و به افرادی که آشغال‌های بازیافتی زیادی را از این طریق دور می‌اندازند جایزه دهد و در صورت تمایل آن‌ها، جوایزشان را به موسسه‌های خیریه اهدا کند.

این سطل آشغال بعد از اسکن کردن زباله دریافتی و شناسایی ماهیت آن به کاربر خواهد گفت که باید آن را در کدام بخش از سطل آشغال قرار دهد.

این سطل آشغال می‌تواند اقلام و مواد تشکیل‌دهنده جدید برخی انواع آشغال‌ها را شناسایی کند و با استفاده از هوش مصنوعی به مرور زمان دانش خود را بیش‌تر کند. زمان عرضه و قیمت این سطل آشغال اعلام نشده است.

کد خبر 380268

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار