همشهری آنلاین: قیمت نفت پس از این که در روز گذشته ۲ درصد افت کرد، با نشانه‌هایی از تنگ‌تر شدن تدریجی شرایط بازار، دوباره بهبود یافت.

به گزارش مهر به نقل از نیویورک تایمز، در معاملات امروز بازارهای جهانی، قیمت‌های نفت با نشانه‌هایی از کاهش تدریجی ذخایر انبارها به ویژه در آمریکا، افزایش یافت.

قیمت نفت برنت، که شاخص جهانی نفت است با ۲۵ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش نسبت به قیمت بسته شده قبلی، در ساعت ۰۶:۰۷ به وقت جهانی، به ۵۱.۹۱ دلار برای هر بشکه رسید.

نفت نیمه سنگین تگزاس غرب آمریکا هم با ۲۳ سنت یا ۰.۵ درصد افزایش به بشکه‌ای ۴۷.۶۰ دلار رسید.

فاوا رزاق‌زاده، تحلیلگر بازار در فورکس دات کام، می‌گوید: در هفته‌های اخیر سهام نفتی آمریکا به طور مداوم در حال سقوط هستند. اگر گرایش به کاهش در ذخایر انبارهای نفتی حفظ شود، آنگاه به ویژه به علت محدودیت مداوم تولید توسط اوپک و روسیه می‌توان گفت قیمت‌های نفتی در مسیر صعودی قرار خواهند گرفت.

ذخایر انبارهای نفت تجاری آمریکا از مقادیر حداکثری خود در ماه مارچ بیش از ۱۳ درصد افت کرده‌اند و به ۴۶۶.۵ میلیون بشکه رسیده‌اند.

اعلام هفتگی داده‌های ذخایر انبارهای نفت آمریکا در اواخر امروز صورت خواهد گرفت و این شانس را به بازار خواهد داد که بررسی کنند آیا این کاهش ذخایر ادامه دارد یا خیر؟

کد خبر 379959

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار صنعت و تجارت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha