سه‌شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۶:۲۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: نفت پس از کاهش چشمگیری که در معاملات روز گذشته تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله صعود ارزش دلار آمریکا داشت، در معاملات آسیایی سه‌شنبه ۲۴ مردادماه ثابت ماند.

به گزارش ایسنا، نفت برنت که قیمت پایه بازار جهانی است، ۱۳ سنت یا ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۵۰.۸۶ دلار در هر بشکه رسید.

نفت وست تگزاس اینترميدیت آمریکا، هفت سنت یا ۰.۲ درصد افزایش یافت و به ۴۷.۶۶ دلار در هر بشکه رسید.

قیمت‌های نفت در معاملات پرنوسان روز دوشنبه که دلار آمریکا قوی‌تر شد و نگرانی‌هایی نسبت به ضعیف شدن تقاضا در چین در میان سرمایه‌‌گذاران به وجود آمد، بیش از ۲.۵ درصد سقوط کرد.

قوی‌ شدن ارزش دلار تقاضا برای نفت که به این ارز قیمت‌گذاری می‌شود را از سوی خریداران غیرآمریکایی محدود می‌کند.

آمارهای رسمی نشان داد پالایشگاه‌های نفت چین در ماه ژوییه با پایین‌ترین نرخ روزانه از سپتامبر ۲۰۱۶ به این طرف فعالیت کردند که این اقدام با هدف کاهش سطح ذخایر و تلاش غول‌های نفتی دولتی برای مقابله با شرکت‌های مستقل در جنگ قیمت خرده‌‌فروشی بنزین انجام گرفت.

تحلیلگران می‌گویند این کاهش شدیدتر از حد انتظار بود و نگرانی‌هایی نسبت به اینکه اشباع فرآورده‌های سوختی پالایش شده ممکن است تقاضای چین برای نفت را ضعیف کند، به وجود آورد.

دلار روز سه‌شنبه پس از اینکه رهبر کره شمالی در جدیدترین نشانه از کاهش تنش‌ها با آمریکا، اعلام کرد طرح‌های حمله موشکی به گوام را به تاخیر خواهد انداخت، قوی‌تر شد.

شاخص دلار که این ارز را در برابر سبدی از شش ارز بزرگ دنبال می‌کند، روز دوشنبه ۰.۴ درصد صعود کرده بود و روز سه‌‌شنبه نیز ۰.۱ درصد افزایش یافت.

قیمت نفت پیش‌تر از گزارش‌هایی مبنی بر اینکه تولید بزرگترین میدان نفتی بزرگ لیبی به دلیل نگرانی‌های امنیتی، به میزان ۳۰ درصد کاهش پیدا کرده است، مورد حمایت قرار گرفته بود.

بر اساس گزارش رویترز، تلاش‌های اوپک و سایر تولیدکنندگان‌ برای محدود کردن تولید کمک کرده است نفت برنت به بالای ۵۰ دلار در هر بشکه صعود کند، اما همچنان این نگرانی وجود دارد که تلاش‌های مذکور با تولید بالاتر از سوی تولیدکنندگان نفت شیل آمریکا و سایر کشورها تضعیف شود.

کد خبر 379297

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی