همشهری آنلاین: مشاور و مدیر کل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ۲۵ میلیون هکتار سطح جنگل‌های کشور در گذشته بود که متاسفانه اکنون به ۱۴ میلیون هکتار کاهش یافته است.

کاهش ۱۱ میلیون هکتاری سطح جنگلی کشور

به گزارش ایسنا، داریوش کریمی امروز در هشتاد و پنجمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان، گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه چهار (شهرستان بافت- خبر) اظهار کرد: طرحی که در "خبر" در حال اجراست، حفاظت محیطی و بهره‌برداری تفرجگاهی است.

وی افزود: علی‌رغم این که ایران دارای مناطق طبیعی بی‌نظیر و کم‌نظیر است اما متاسفانه در ۵۰ سال گذشته در بهره‌برداری از مناطق طبیعی اقدامی صورت نگرفته است.

مشاور و مدیر کل دفتر حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست کشور با بیان این مطلب که با اجرای طرح‌هایی مشابه طرح "خبر" سرمایه‌های طبیعی کشور محفوظ می‌ماند، گفت: سرمایه‌گذاران با بهره‌برداری پایدار از طبیعت ضمن حفظ طبیعت راغب می‌شوند که به این عرصه ورود پیدا کنند.

وی در پایان اظهار کرد: ۲۵ میلیون هکتار سطح جنگل‌های کشور در گذشته بوده است که متاسفانه اکنون به ۱۴ میلیون هکتار کاهش یافته است. با اجرای چنین طرح‌هایی از کاهش بیش از پیش جنگل‌ها جلوگیری می‌شود.

کد خبر 379206

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha