همشهری آنلاین: ماهی قرمزها در آب‌های سرد و کم اکسیژن به طرز اعجاب‌انگیزی خود را زنده نگه می‌دارند.

 ماهی‌های قرمز الکل تولید می‌کنند تا زنده بمانند

به گزارش ایسنا، همه ما می‌دانیم که تنفس اکسیژن در آب‌های یخ زده تقریبا غیرممکن است، اما به نظر می‌رسد که تنفس ماهی‌های قرمز فقط کمی کند شده و از وجود اکسیژن کم در آب‌های یخ‌زده حتی در مدت طولانی نیز ناراحت نیست.

ماهی‌های کاراسیوس، برای اطمینان از بقای خود در شرایط سخت در سلول‌های خود الکل تولید می‌کنند.

در حال حاضر محققان دانشگاه اُسلو کشف کرده‌اند که ماهی قرمز از طریق انتشار اسید لاکتیک خطرناک به عنوان الکل، می‌تواند از مرگ بگریزد. ظاهرا این ماهی‌ها به واسطه روند تکامل، تبدیل به متخصصان تولید الکل شده‌اند.

کاراسیوس نام یک جنس از تیره کپورماهیان است. بزرگ‌ترین گونه این جنس، "کاراس" نام دارد و مشهورترین گونه این جنس، ماهی قرمز است.

"کاراس" دارای دندان‌های حلقی به فرمول ۴-۴ است. فاقد سبیلک و دارای فلس‌های درشتی است. باله پشتی ممتدی داشته و ماده زایی در آنها رایج است. برای کشور ایران یک گونه غیربومی است اما بین محققان بر سر وجود این گونه در ایران اختلاف نظر وجود دارد.

حداکثر اندازه در این ماهی ۶۴ سانتی‌متر می‌باشد. این ماهی کف‌زی بوده و در آب‌های شیرین و لب شور به سر می‌برد.

در استان گیلان به این ماهی، ماهی اوشین گفته می‌شود و آفت استخرهای ماهی‌های گرمابی است، زیرا غذای ماهیان پرورشی را می‌خورد و به علت رشد کم و جثه کوچکش ارزش پرورش اقتصادی را ندارد.

ماهی قرمز به صورت طبیعی در آب‌های شیرین ساکن و تقریبا ساکن، با سرعت ناچیز که پوشیده از گیاهان آبزی و دارای بستر نرمی هستند، زندگی می‌کند و غالباً همراه ماهیان برکه‌ای دیده می‌شود.

زیستگاه اصلی آن معمولا در سیبری و آسیای جنوب شرقی است. گسترش این ماهی توسط انسان صورت گرفته و به این علت در رودخانه‌های اروپا دیده می‌شود.

ماهیان قرمز از جمله گونه‌های غیربومی بسیاری از مناطق جهان هستند و در مقابل شرایط نامساعد محیطی مقاومند.

محققان به منظور تعیین چگونگی تولید الکل توسط ماهیان کاراسیوس، گروهی از آنان را به مدت یک هفته در مخزن‌های بدون هوا قرار دادند. سپس نمونه DNA آنها را برداشتند تا توالی آنها را برای شناخت آنچه در سلول‌های آنان اتفاق می‌افتد، بررسی کنند.

آنچه محققان کشف کرده‌اند این است که ماهی‌ها در سلول‌های خود دو دسته پروتئینی دارند که مسئول تجزیه کربوهیدرات‌ها هستند.

آنها همچنین دریافتند در حالی که یک دسته به طور مشابه برای تولید انرژی عمل می‌کند، دسته دیگری به شدت به علت فقدان یا عدم وجود اکسیژن به وجود می‌آید.

کد خبر 379190

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار