بارش باران‌های سیل‌آسا در شمال و شمال شرق کشور موجب جاری شدن سیلاب در برخی از این مناطق شد.

سیلاب

در گلستان، خراسان شمالي و جنوبي با وجود اينكه سيلاب خسارت سنگيني بر جا گذاشت اما تلخ‌ترين تأثير آن، جان باختن 4نفر و مفقود شدن پدري جوان و دختر خردسالش بود. بارش باران كه از پنجشنبه در استان گلستان آغاز شده بود در عصر همان روز به اوج خود رسيد. بارش باران در چند دقيقه موجب جاري شدن سيلاب در برخي مناطق شد.

شامگاه پنجشنبه در روستاي افراخته علي‌آباد شدت بارش آنچنان بود كه يك خودروي پرايد كه زن و شوهري همراه با كودك يكساله‌شان سوار بر آن بودند را با خود برد. اين تنها حادثه مهم نبود چرا كه در گنبد كاووس نيز وزش تندباد و بارش باران خانواده‌اي را عزادار كرد. در جريان اين حادثه جواني ۲۱‌ساله از اهالي روستاي قره‌ماخر كه براي محكم كردن سقف خانه به پشت بام رفته بود بر اثر شدت وزش باد سقوط كرد و جانش را از دست داد. در اين شرايط بود كه تيم‌هاي امداد و نجات راهي مناطق حادثه‌ديده شدند. علي‌آباد، كلاله، گنبدكاووس و آزادشهر مناطقي بودند كه سيل بيشترين خسارت را به آنجا وارد كرده بود.

عمليات امداد و نجات در حالي ادامه داشت كه هنوز هيچ‌كس از سرنوشت سرنشينان خودروي پرايد خبر نداشت و معلوم نبود چه بر سر خانواده 3نفره آمده است. معلوم نبود سيل كه همراه با گل و لاي بود اين خودرو را كجا برده است. با وجود اين جست‌وجوها در اين‌باره ادامه يافت تا اينكه صبح ديروز امدادگران توانستند پرايد مچاله شده را در مسير رودخانه زرين‌گل كشف كنند اما هنوز ردي از سرنشينان آن به‌دست نيامده بود.

وضعيت پرايد نشان مي‌داد كه اميدي به زنده ماندن 3سرنشين آن نيست. ساعتي بعد معلوم شد كه ارزيابي‌هاي امدادگران در اين خصوص درست بوده، چرا كه جسد مادر خانواده در كنار رودخانه كشف شد اما هيچ اثري از شوهر وي كه از كارمندان شهرداري شهر خان ببين بود و دختر يكساله‌شان وجود نداشت. از سوي ديگر سيلاب در خراسان شمالي نيز جان يك نفر را گرفت. همچنين ظهر ديروز يك خودروي پرايد با 4سرنشين هنگام عبور از منطقه غلامان گرفتار سيلاب شده بود.

در اين حادثه هرچند 3نفر از سرنشينان پرايد توانسته بودند جان خود را نجات دهند اما چهارمين نفر كه زني ميانسال بود جان خود را از دست داد. در همين حال از درگز در خراسان رضوي نيز خبر مي‌رسد كه مردي 70ساله در روستاي تيرگان بر اثر سيل جان خود را از دست داد.

کد خبر 378909

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار