همشهری آنلاین: رئیس سازمان حج و زیارت: تا پایان روز چهارشنبه ۱۸ مرداد، ۲۲ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی به سرزمین وحی مشرف شده اند.

زائر

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، حمید محمدی در گفتگو با خبرنگاران در این باره افزود: بیش از ۷۵ درصد این زائران توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر و بقیه بوسیله هواپیمایی سعودی به مدینه منوره منتقل شده اند.

وی با اشاره به تاخیرهای پیش آمده در برخی پروازهای حج امسال، اضافه کرد: دست اندرکاران حج تلاش دارند تا برنامه انتقال زائران با جدیت بهتر و نظم بیشتری دنبال شود.

رئیس سازمان حج و زیارت همچین ترافیک سنگین هوایی و ورود زوار کشورهای مختلف به فرودگاه مدینه را یادآور شد و گفت: این امرممکن است به معطلی برخی کاروان‌ها منجر شود که توصیه می‌شود زائران صبور باشند تا مراحل قانونی و تشریفات گمرکی انجام و از فرودگاه خارج شوند.

وی اضافه کرد: در صورت لزوم و برای سرعت بخشیدن به بازگشت زائران به کشور می‌توانیم استفاده از شرکت هواپیمایی کمکی به ایران ایر را مد نظر قرار دهیم.

آقای محمدی با این حال تاکید کرد: تاکنون مشکل حادی که در برنامه انتقال زائران به شهرهای مدینه و مکه اختلال ایجاد کند، نداشته ایم و عملیات انتقال طبق برنامه ریزی انجام شده پیش رفته است.

وی با اشاره به اینکه مناسک حج امسال در فصل گرما انجام می‌شود، افزود: احتمال گرمازدگی برخی زائران از نگرانی‌های هیئت پزشکی است و علاوه بر دستورالعمل‌های وزارت حج عربستان، مرکز پزشکی حج و زیارت در این خصوص تدابیری پیش بینی کرده است.

کد خبر 378834

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار