همشهری آنلاین: مقامات رسمی چین اعلام کردند که زلزله‌ای به بزرگی ۷ ریشتر در شمال استان سیچوان در جنوب غربی چین روی داده و تاکنون ۱۹ نفر در پی این رویداد کشته شده‌اند. مقامات ایالت سیچوان گفته‌اند که ۶ نفر از کشتگان این حادثه گردشگر بوده‌اند.

زمین‌لرزه ۷ ریشتری در ایالت سیچوان چین

دولت ایالتی سیچوان شمار مصدومین این حادثه را 245 نفر اعلام کرد. گفته می‌شود که ۱۷۵ گردشگر در پارک ملی ایالت سیچوان در پی رانش زمین زخمی شدند. نیروهای امدادگر در این منطقه همچنان می‌کوشند گردشگران را نجات دهند.

به گزارش دويچه وله، مقامات ایالتی بر این نظرند که شمار کشتگان و زخمی‌ها بسیار بالاتر از ارقام اعلام شده خواهد بود. این زلزله مهیب در شهر شیان در همسایگی ایالت سیچوان نیز احساس شد و مردم سراسیمه از خانه‌ها بیرون آمده و به هوای آزاد پناه بردند.

هنوز ابعاد واقعی خسارات بوجود آمده برآورد نشده است. شین‌هوا‌، خبرگزاری رسمی چین اعلام کرد که صدها مامور آتش‌نشانی و سرباز ارتش چین برای کمک به منطقه زلزله‌زده اعزام شده‌اند.

چند ساعت پس از وقوع زمین‌لرزه در ایالت سیچوان در جنوب غربی چین، زمین‌لرزه دیگری در دو هزار کیلومتری این منطقه در ایالت سین‌کیانگ در شمال غرب چین رخ داد. به گزارش سازمان زمین شناسی آمریکا بزرگی این زمین لرزه ۳/ ۶ ریشتر بوده است.

زلزله در ایالت سین‌کیانگ در شمال غرب چین در صد کیلومتری مرز چین و قزاقستان روی داده است. هنوز در باره شمار کشتگان و مجروحان این حادثه خبری اعلام نشده است.

کد خبر 378807

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار