همشهری‌آنلاین: سارا سندرز، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید اظهار داشت، دونالد ترامپ از تلاش‌های چین و روسیه برای تصویب تحریم جدید شورای امنیت سازمان ملل علیه کره شمالی قدردانی کرده است.

 سارا سندرز، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا اقدام شورای امنیت سازمان ملل در تصویب قطعنامه جدیدی که تحریم‌ها علیه کره شمالی را در پاسخ به آزمایش‌های موشکی اخیر این کشور افزایش می‌دهد، تحسین می‌کند. همچنین رئیس‌جمهور آمریکا قدردان همکاری چین و روسیه در عملی کردن تصویب این قطعنامه است.

سندرز افزود: او به همکاری با هم‌پیمانان و شرکا برای افزایش فشارهای دیپلماتیک و اقتصادی علیه کره شمالی با هدف پایان دادن به رفتارهای تهدیدآمیز و بی‌ثبات‌کننده این کشور ادامه خواهد داد.

به گزارش ایسنا به نقل از اسپوتنیک،روز شنبه 14 مرداد شورای امنیت سازمان ملل قطعنامه‌ای برای تشدید تحریم‌ها علیه کره شمالی تصويب كرد كه به موجب آن واردات ذغال سنگ، آهن و سنگ آهن، سرب و محصولات دریایی را از سوی این کشور ممنوع اعلام کرد.

همچنین در چارچوب این تحریم‌ها اعضای سازمان ملل نمی‌توانند دست به پروژه‌های مشترک یا تاسیس نهادهای همکاری با افراد و نهادهای کره شمالی و افزایش تعداد کارگران کره شمالی در پروژه‌های فعال در خاک کشورشان بزنند.

کد خبر 378454

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار