همشهری آنلاین: فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: براساس قوانین و آموزه‌های دین مبین اسلام، ما هرگز به جایی که بی دفاع باشد، حمله نمی‌کنیم بلکه دکترین دفاعی ما، ایستادگی در برابر زورگویان و ظالمین است.

 حسن شاه صفی

 

به گزارش نهاجا، امیر سرتیپ خلبان حسن شاه صفی در همایش سالیانه روسای مراکز تحقیقات و جهاد خودکفایی این نیرو که باحضور امیر سرتیپ بنی طرفی رییس سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح، دیگر فرماندهان و مسئولان در هتل نهاجا برگزار شد، گفت: تشکیل جهاد خود کفایی همزمان با آغازین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی از الطاف خفیه الهی بود.

وی با بیان این که فلسفه تشکیل سازمان جهاد خودکفایی در نهاجا، خارج شدن از وابستگی و شرایط خاص آن زمان به دلیل زمین گیر شده تجهیزات بود، افزود: نیروی هوایی ارتش در سایه الطاف خداوند و توجهات فرماندهی معظم کل قوا، اولین نیرو و ابداع کننده حرکت خودکفایی در مسیر دفاعی و تسلیحاتی است.

فرمانده نیروی هوایی ارتش بیان داشت: این نیرو از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مورد تحریم های ظالمانه قرار گرفت و همین تحریم‌ها موجب خودباوری و خوداتکایی و حرکت در جهت خودکفایی و رفع وابستگی شد.

وی ضمن تاکید براینکه نیروی انسانی مهم ترین و قوی ترین مولفه قدرت است، ادامه داد: کارآمدی، اثربخشی و بهره وری لازمه پایداری و بقا هر سازمانی است و سرمایه انسانی مومن و متخصص منجر به بهره وری مداوم و مستمر در هر مجموعه‌ای می‌شود.

امیر شاه صفی خطاب به روسای مراکز تحقیقات و جهاد خودکفایی اظهار کرد: ما در نیروی هوایی ارتش نیروی انسانی نخبه فراوان داریم و این هنر شما است که افراد نخبه را جذب و از ظرفیت این افراد در راه تعالی نهاجا استفاده کنید.

وی با تاکید بر این که سازمان جهاد خودکفایی باید ضمن قطعه سازی به دنبال ساخت سامانه هم باشد، گفت: مبنا و اولویت ما در سازمان جهاد خودکفایی، رفع نیاز ها و حرکت در راستای برطرف کردن تجهیزات مورد نیاز بوده که بحمدلله پیشرفت‌های قابل ملاحظه ای هم در این زمینه در مجموعه نیروی هوایی حاصل شده است.

امیر شاه صفی در پایان ضمن اظهار امیدواری از برآورده ساختن نظر واقعی مقام معظم رهبری در خصوص نهاجا تصریح کرد: ما در راستای منویات و خواسته های فرماندهی معظم کل قوا حرکت می کنیم و تمام تلاش مسئولین، متخصصان و سایر کارکنان نیروی الهی هوایی این است که بتوانند خواسته های معظم له را از این نیرو تامین کنند.

در پایان این مراسم از پژوهشگران برتر و روسای تحقیقات و جهاد خودکفایی نمونه با اهداء هدایایی تجلیل شد.

کد خبر 378208

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی