همشهری آنلاین: مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پایش‌های مداوم این سازمان نشان می‌دهد میزان بنزن موجود در هوا نسبت به سال‌های گذشته، به‌طور محسوس کاهش یافته است.

شینا انصاری

به گزارش مهر، شینا انصاری، مدیرکل دفتر پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پایش کیفیت سوخت از سال ۸۹ انجام شده است، اما این پایش و اندازه‌گیری از سال ۹۳ به‌طور مستمر و مداوم هر سه ماه یکبار انجام می‌شود، بررسی‌ها نیز نشان می‌دهد که میزان بنزن و آروماتیک‌ها در سوخت طی سال‌های ۸۹، ۹۰ و ۹۱ بسیار بالا بود که توزیع سوخت استاندارد این میزان به حد استاندارد رسیده است.

وی به کاهش میزان بنزن موجود در هوا با توزیع سوخت استاندارد اشاره کرد و افزود: با توزیع سوخت استاندارد و پایش مداوم این سازمان، میزان بنزن موجود در هوا نیز نسبت به سال‌های گذشته تا حد محسوسی کاهش یافته است.

انصاری درباره پایش و اندازه‌گیری فصلی سوخت در کلان‌شهرها نیز تصریح کرد: بر اساس مصوبه هیئت دولت، سازمان محیط زیست به صورت فصلی، سوخت جایگاه‌ها را اندازه‌گیری می‌کند، بررسی‌ها نشان داده است که کیفیت سوخت جایگاه‌ها نیز ارتقا یافته است.

وی عنوان کرد: طبق همین مصوبه، سازمان محیط زیست افزون بر بنزن، ترکیبات آروماتیک در سوخت را نیز اندازه‌گیری می‌کند که نتایج نشان می‌دهد این ترکیبات نیز به استاندارد نزدیک شده‌اند.

کد خبر 377298

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار محیط زیست

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha