دوشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: مقامات و رسانه‌های دولتی میانمار اعلام کردند سیل ناشی از باران‌های موسمی در بخش‌های وسیعی از این کشور جنوب شرق آسیا بیش از ۱۰۰ هزار نفر را آواره کرد و باعث مرگ ۲ نفر شد.

سیل بیش از ۱۰۰ هزار میانماری را آواره کرد

به گزارش ایرنا، سطح آب به طور پیوسته در مناطقی که سیل جاری شده افزایش یافته است، اما 'کو کو ناینگ' از مقامات وزارت رفاه اجتماعی میانمار اعلام کرد وضعیت اکنون تحت کنترل است.

وی گفت که دولت میانمار در حال کمک رسانی به 116 هزار و 817 آواره ای است که برای مدت طولانی در پناهگاه ها هستند و انتظار نمی رود که آب های سطحی ناشی از سیل به سرعت کاهش یابد.

به نوشته تارنمای شبکه خبر آسیا، براساس این گزارش، یک میانماری بر اثر این سیلاب ها در منطقه 'ساگائینگ' غرق شد و یک نفر دیگر نیز جان خود را از دست داد.

یک سد کوچک در منطقه 'باگ' نیز روز شنبه در هم شکسته است.

به نوشته تارنمای 'میانمار تایمز'، سازمان هواشناسی این کشور نیز روز دوشنبه هشدار داد در روزهای آینده با توجه به نقشه های هواشناسی شاهد بارندگی های بیشتری خواهیم بود و مردم باید اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهند.

بنابراین گزارش، آب های رودخانه ها در منشاء رودها کاهش می یابد، اما میزان آب در قسمت پایین دستی رودخانه به حد خطرناک می رسد.

با توجه به باران های سنگین، آب های رودخانه آیهواروی، رودخانه سیتاگون، رودخانه شویگیین، رودخانه باگ، رود نگوان و برخی رودخانه های دیگر در برخی شهرها به مرز خطر خواهند رسید.

سیل ناشی از باران های موسمی در میانمار مرداد ماه سال گذشته نیز دستکم جان 8 نفر را گرفت و زندگی بیش از 400 هزار نفر را در این کشور جنوب شرق آسیا مختل کرد.

سیل مرداد ماه سال قبل از آن نیز در کشور فقیر میانمار باعث کشته شدن حدود 174 نفر شد و بیش از یک میلیون و 600 هزار نفر تحت تاثیر سیل قرار گرفتند.

میانمار با سرانه تولید ناخالص داخلی یکهزار و 244 دلاری یکی از فقیرترین کشورهای شرق آسیا و اقیانوسیه است.

بخش هایی از میانمار در اوج فصل موسمی دچار آب گرفتگی شده و شاهد خسارت زیادی است.

میانمار سال 2008 میلادی بدترین سیل و فاجعه طبیعی را براثر طوفان 'نرگس' تجربه کرد که در آن نزدیک به 140 هزار نفر کشته شدند.

کد خبر 377199

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار