همشهری آنلاین: یادداشت تفاهم همکاری های دفاعی-نظامی میان ایران و عراق امضاء شد.

حسین دهقانحسین دهقان

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛در این یادداشت تفاهم آغاز طیف وسیعی از همکاری‌های دفاعی- نظامی در حوزه‌های مختلف مورد توافق طرفین قرار گرفت.

گسترش همکاری ها و تبادل تجربیات در مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری، امنیت مرزها و پشتیبانی‌های آموزشی، لجستیکی، فنی و نظامی از مفاد این یادداشت تفاهم به شمار می‌رود.

بر اساس این گزارش، پس از امضای یادداشت تفاهم همکاری‌های دفاعی- نظامی میان وزرای دفاع ایران و عراق، طرفین در جمع خبرنگاران بر تعمیق و گسترش همکاری‌های دفاعی میان دو کشور تاکید و اظهار امیدواری کردند: تفاهم نامه مذکور بتواند همکاری‌های جدی‌تر، عمیق تر و فعال‌تری را رقم زند.

به دعوت رسمی سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران، سرلشکر عرفان محمود عبدالغفور عبدالله الحیالی وزیر دفاع جمهوری عراق در صدر یک هیات دفاعی روز گذشته (شنبه) وارد تهران شد.

به گزارش اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع؛ سرلشکر الحیالی در این سفر که با هدف گسترش همکاری دفاعی میان ایران و عراق انجام می شود با همتای ایرانی خود سردار دهقان و مقامات بلند پایه سیاسی-دفاعی کشورمان دیدار و مذاکره خواهد کرد.

امضای یاداشت تفاهم همکاری دفاعی میان ایران و عراق از دیگر برنامه های سفر وزیر دفاع عراق به تهران شمار می‌رود.

کد خبر 377073

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار