همشهری آنلاین: معاون قضایی دادستان کل کشور در حقوق عامه گفت: طی بخشنامه‌ای به دادستان‌های سراسر کشور ابلاغ شده که نسبت به انسداد چاه‌های غیرمجاز آبی اقدام شود.

ابلاغ بخشنامه به دادستان‌ها برای انسداد چاه‌های غیرمجاز آب

به گزارش مهر، محمد جواد حشمتی گفت: با وجود ضربه و خسارت جبران‌ناپذیری که چاه‌های غیرمجاز آب به پیکره کشور وارد می‌کند برخی ملاحظات اقتصادی و اجتماعی موجود و منفعت‌های اقتصادی کوتاه مدت، سبب مقاومت در برابر انسداد چاه‌های غیر مجاز آب می‌شود.

وی برداشت بیش از حد آب از طریق چاه‌های غیر مجاز در نقاط مختلف کشور را موجب فرونشست زمین در برخی مناطق و بروز پدیده کم آبی مفرط دانست و با اشاره به خسارت‌های جبران‌ناپذیر کمبود آب در کشور خواستار عزم جدی و همه جانبه مردم و مسئولان در اهمیت دادن به مقوله حفظ منابع آبی کشور و مدیریت مناسب و صحیح مصرف آب در بخش‌های مختلف از جمله در بخش کشاورزی شد.

حشمتی تاکید کرد: طبق گزارش مسئولان مربوطه در وزارت نیرو بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار چاه آب غیرمجاز در کشور وجود دارد و سالانه ۸ تا ۱۰ میلیارد متر مکعب آب از سفره‌های آب زیرزمینی برداشت می‌شود که باید نسبت به مقابله با این حد غیر استاندارد از برداشت‌ها اقدام جدی شود.

کد خبر 377049

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار