همشهری آنلاین: برنامه مشترک مبارزه با ایدز سازمان ملل اعلام کرد که شمار قربانیان بیماری ایدز در فاصله ۱۲ سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته و هم اکنون بیش از ۱۹ میلیون مبتلا به این بیماری به خدمات درمانی و مراقبتی دسترسی دارند.

به گزارش ايرنا، برنامه مشترک مقابله با بیماری ایدز سازمان ملل موسوم به ' یونیدز' با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که شمار قربانیان بیماری ایدز در جهان از سال 2005 میلادی تاکنون 50 درصد کاهش یافته است.

بر اساس این اطلاعیه نهاد مذکور در سال 2015 میلادی با درمان 15 میلیون تن از مبتلایان به این بیماری به اهداف خود دست یافته است و در نظر دارد تا سال 2020 این رقم را به 30 میلیون تن در سطح جهان افزایش دهد.

میشل سیدیبه مدیر اجرایی این برنامه در اطلاعیه امروز وعده داد که این نهاد همچنان به تلاش‌های خود برای تحت پوشش قرار دادن همه بیماران در سطح جهان ادامه دهد و اضافه کردکه در حال حاضر با تلاش‌های این نهاد 90 درصد از مبتلایان به این بیماری از دارو های مقابله و جلوگیری با ایدز برخوردارند و داور ها قادر به مهارکردن بیماری در 90 درصد از مبتلایان بوده است.

سیدیبه یادآور شد که در سال گذشته 19 میلیون و 500 هزار تن از مجموع 36 میلیون 700 هزار مبتلا به این بیماری به شیوه‌های درمانی از سوی این نهاد دسترسی داشته اند و شمار قربانیان این بیماری از یک میلیون و 900 هزار تن در سال 2005 میلادی نزدیک به یک میلیون تن کاهش یافته است.

نکته دیگری که در این اطلاعیه به آن اشاره شده این که طبق آمار های سال 2016 نزدیک به 70 درصد از مبتلایان به ایدز از ابتلای خود به این بیماری آگاهی داشته و نزدیک به 77 درصد از این گروه به خدمات درمانی دسترسی پیدا کرده اند.

کد خبر 376814

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تندرستی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

اخبار بازار و کسب و کار

خواندنی‌ها