چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۹
۰ نفر

همشهری آنلاین: «الکساندر نواک» گفت: در صورت نیاز و در جهت بهبود قیمت نفت، تمدید توافق کاهش نفت اوپک را در دستور کار خود قرار می‌دهیم.

به گزارش مهر به نقل از راشاتودی، «الکساندر نواک» در مصاحبه‌ای با شبکه «سی ان بی سی» آمریکا در حاشیه کنگره جهانی انرژی در استانبول ترکیه گفت: اوپک و برخی از کشورهای غیراوپکی ممکن است به منظور بهبود قیمت نفت توافق کاهش را تمدید یا به کاهش بیشتر نفت روی بیاورند.

در همین حال وی گفت: می‌توانیم توافق کاهش تولید را تمدید کنیم و اگر هم لازم باشد مقدار کاهش تولید را افزایش دهیم یا اینکه برعکس می‌توانیم به سمت کاهش دوره تمدید و نیز کاهش محدودیت سقف عرضه تولید حرکت کنیم.

البته بیش از این اوپک و برخی از کشورهای غیراوپکی به رهبری روسیه برای تقویت بهای نفت به کاهش تولید ۱.۸ میلیون بشکه در روز تا ماه مارس ۲۰۱۸ میلادی متعهد شده‌اند.

این در حالی است كه افزایش تولید نفت شیل آمریکا همچنان یک مانع بزرگ بر سر راه تلاش‌های اوپک محسوب می‌شود.

بر اساس تحقیقات انجام شده، برآورد می‌شود که حجم صادارات نفت آمریکا طی سه سال آینده به ۴ برابر افزایش پیدا کند.

پیش‌بینی می‌شود تا سال ۲۰۲۰ میلادی، صادرات نفت ایالات متحده به ۲.۲۵ میلیون بشکه در روز برسد که بیشتر از میزان صادرات نفت نیجریه و کویت خواهد بود.

البته «امین ناصر» مدیر عامل شرکت آرامكو عربستان دیروز در اظهارنظری گفته بود که به دلیل کاهش چشمگیر سرمایه‌گذاری و عدم کشف میدان‌های نفتی جدید متعارف، جهان به سمت کمبود عرضه نفت حرکت خواهد کرد و سرمایه‌گذاران از سرمایه‌گذاری‌های قابل توجه در بخش اکتشاف نفت، توسعه بلندمدت و زیرساخت‌های مرتبط با آن خودداری می‌کنند؛ ضمن اینکه افرایش سرمایه‌گذاری‌ها در بخش‌های کوچکی نظیر نفت شیل، نیاز به سرمایه‌گذاری را کاهش نخواهد داد.

کد خبر 376007

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی