همشهری آنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی پرهیز از کش مکش‌های حزبی و سیاسی را یکی از اقدامات اساسی برای پیشرفت دانست و گفت: مجلس و دولت بعنوان قوای مقننه و مجریه، بایستی حول موضوعات اقتصاد مقاومتی تمرکز داشته باشند.

لاریجانی

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی لاریجانی روز پنجشنبه 15 تیر ماه در دیدار با آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به نامگذاری سال‌ های اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب حول موضوعات اقتصادی افزود: تا زمانی که در شرایط اقتصادی مردم تحول بنیادی ایجاد نشود، در رفع مشکلات معیشتی تغییر ایجاد نمی شود.

رئیس قوه مقننه با اشاره به هم گرایی میان مجلس و دولت اظهار کرد: خوشبختانه گیلان از ظرفیت خوب نمایندگان برخوردار است که برای کل کشور نیز موثر است.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت ایجاد فرهنگ کار و کارآفرینی در مردم خاطرنشان کرد: تحقق این مهم با قانون و بخشنامه ممکن نمی شود، اگرچه ایجاد شرایط لازم و تسهیلات می تواند در پیشبرد آن موثر باشد.

لاریجانی با بیان اینکه ایجاد کار، تولید و ثروت منجر به آینده درخشان برای کشور خواهد شد، تصریح کرد: کشورهایی که در 20 سال اخیر رشد مطلوبی داشته اند، ناشی از تعقل در نظام تولید و صادرات بوده است.

وی اظهار امیدواری کرد تا با هدایت مردم به سمت تولید و فعالیت های کارآفرینی، آینده ای مطلوب برای کشور رقم زده شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در کابینه جدید دولت باید نیروهای عملیاتی برای کار وجود داشته باشد.

وی در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه از دیرباز به آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان ارادات داشته و دارم، یادآور شد: آثار ایشان مورد استفاده بسیاری از مردم و علما بوده که یکی از برکات برای مردم این استان گیلان به شمار می رود.

لاریجانی به بیان اینکه آثار فراوان آیت الله قربانی برای جهان اسلام، ایران و گیلان مایه نعمت و بهره برداری است، اظهار کرد: مرحوم آیت الله مطهری در مسائل علمی، اهل تعارف نبود و در این میان آثار آیت الله قربانی را در تمدن اسلامی، بسیار حائز اهمیت می دانست.

وی با بیان اینکه گیلان به شخصیتی همچون آیت الله قربانی می بالد، خاطرنشان کرد: مسایل اقتصادی ، ایجاد ثروت، رونق تولید و اشتغال یکی از مهمترین مسائل کشور، که نیاز است از سوی افرادی همچون آیت الله قربانی به مردم تاکید شود.

وی نفوذ کلام و قلم نماینده ولی فقیه در استان گیلان را نسبت به مردم، علما، روحانیون و مسئولان بسیار بالا دانست و گفت: برخی رسانه ها به مسائل سیاسی بیشتر توجه دارند حال اینکه مهمترین مسئله کشور، مسائل اقتصادی است.
نماینده ولی فقیه در استان گیلان نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به رئیس مجلس برای سفر به گیلان، ابراز امیدواری کرد تا سفر او مایه توسعه گیلان باشد.

آیت الله قربانی افزود: سخنان لاریجانی ، بین اهالی مجلس، دولت و گروه‌های مختلف و احزاب زبانزد است، او با مشی اعتدالی که دارد، می تواند اختلافات را کاهش دهد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان خاطر نشان کرد: از سفارشاتی که آیت الله بهجت در سال‌ های انتهای عمر خود داشته، سرمشق قرار دادن اعتدال و میانه روی در کارها بود.

وی با اشاره به برخی رفتارها در کشور افزود: بعضی رسانه ها در نوشته های خود نسبت به دولت، گویا به دولت آمریکا حمله می کنند و رفتارهایی می شود که مردم آسیب می بینند.

وی در ادامه با قدردانی از همدلی و همراهی نمایندگان، استاندار گیلان و مسئولان استانی تصریح کرد: جذب سرمایه های خارجی برای استان بسیار حائز اهمیت است که خوشبختانه استاندار گیلان گام های اساسی در این خصوص برداشته است.

شرکت در جلسه شورای اداری استان، بازدید از توانمندی های ناوگان شمال در بندرانزلی و رزمایش دریایی امنیت پایدار در خزر و همچنین سخنرانی در یادواره شهید محمدحسین افتخاری نماینده فقید شهرستان های فومن و شفت در خانه ملت از برنامه های سفر یک روزه لاریجانی به گیلان است.

کد خبر 375322

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار