همشهری آنلاین: رزمایش امنیت و اقتدار پایدار ۹۶ با پیام صلح و دوستی در سایه اقتدار و توانمندی در دریای خزر آغاز شد.

رزمایش  دریایی

به گزارش ایرنا ،فرمانده ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش روز یکشنبه در حاشیه برگزاری این رزمایش در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این رزمایش در پنج مرحله برنامه ریزی شده و به مرحله اجرا درمی‌آید.

ناخدا یکم عرشه احمدرضا باقری افزود: مرحله اول این رزمایش شامل برنامه‌ریزی و طراحی از نیمه اول فروردین ماه امسال آغاز و مرحله دوم آن با برگزاری جلسه توجیهی و آغاز رزمایش در ساحل اجرا می‌شود.

وی با اشاره به برگزاری مرحله سوم تحت عنوان عملیات بازی جنگ بین یگان ها و تقسیم آنها به دو دسته یگانهای خودی و دشمن و اجرای تاکتیک های پیش بینی شده در این عملیات تصریح کرد: در مرحله چهارم رزمایش ، تمرینات و عملیات مشترک بین یگانهای شناورسطحی ، یگانهای پروازی، یگان های عملیاتی در ساحل و دریا و یگان‌های پشتیبانی به اجرا درمی‌آید.

وی با اشاره به برگزاری جلسه ارزیابی رزمایش به عنوان پنجمین مرحله آن در مرداد ماه امسال گفت: این رزمایش در محدوده ای به وسعت بیش از 88 هزار متر مربع در پهنه دریای خزر در منطقه تحت ماموریت ناوگان شمال برگزار می شود.

فرمانده ناوگان شمال تاکید کرد: مطابق گذشته پیام ما از برگزاری این رزمایش پیام صلح و دوستی در سایه اقتدار و توانمندی در دریای خزر است.

کد خبر 374864

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار دفاع-امنیت

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha