همشهری آنلاین: معاون سیاسی دفتر رییس جمهوری تاکید کرد: دوران ائتلاف‌سازی و برادر بزرگتری به پایان رسیده است و سلطه‌گری سیاسی، قبیله بازی امنیتی، اشغال و تجاوز نتیجه‌ای جز بی‌ثباتی در برندارد.

حمید ابوطالبی در صفحه شخصی خود در توییتر در واکنش به تحولات اخیر پیرامون قطر و تحرکات تازه عربستان سعودی، بحرین، امارات و مصر علیه دوحه این مطلب را نوشت.

وی اظهار داشت: زمان تحریم نیز به پایان رسیده و قطع رابطه دیپلماتیک، بستن مرزها، محاصره کشورها، اخراج از همان ایتلاف و... راه خروج از بحران نیست.

عربستان، امارات و بحرین اعضای شورای همکاری خلیج فارس روز دوشنبه به دنبال قطع روابط با دوحه اعلام کردند که مرزهای زمینی، دریایی و هوایی خود را با قطر عضو دیگر این نهاد کشورهای عربی حوزه خلیج فارس، بسته اند.

معاون سیاسی دفتر رییس جمهوری تاکید کرد: سوال این است که چگونه کشوری کوچک توانسته سرنگونی حکومت قانونی بحرین، حمایت از داعش و القاعده و افراط گری در صحرای سینا و شکاف در ایتلاف را رقم بزند؟

ابوطالبی تصریح کرد: شکاف و فروپاشی ایتلاف نخستین نتیجه رقص شمشیر در ریاض است؛ نمی توان یک جا با شمشیر رقصید و جای دیگر به معاشقه پرداخت جای برادر بزرگ تر عوض شده است.

معاون سیاسی دفتر رییس جمهوری افزود: عربستان، مصر، امارات و بحرین که در برابر کشوری کوچک به این میزان شکننده‌ هستند، راهی جز دمکراسی در داخل و گفت وگو در منطقه ندارند؛ عصر قبیله پایان یافته است.

کد خبر 372216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار