همشهری آنلاین: جانشین فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تقویت بعد دین مداری و معنویت، موجب فرماندهی مطلوب و یکی از ابزارهای مهم آن است.

احمدرضا پوردستان

به گزارش روابط عمومی نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان در دومین همایش الگوی مطلوب فرماندهی در چشم انداز تمدن نوین اسلامی 1404 که در دانشگاه هوایی شهید ستاری برگزار شد، گفت: ماه رمضان بهترین ماه برای فراهم آوردن زمینه خداجویی، خدا باوری و تعمیق این حس در نهاد هر شخصی است.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده اند:« ارتش ما امروز یک ارتش متدین است» افزود: تدین باید هم در ظاهر یک فرد نظامی ظهور و بروز داشته باشد و هم در باطن او چرا که دوران حکومت حضرت مهدی(عج) دوران تبلور اعتقادات و تکاثر معنویات است و زمینه سازان ظهور امام زمان(عج) عاملان به دین و شریعت هستند.

جانشین فرمانده کل ارتش در ادامه به بیان ویژگی های اخلاقی یک فرمانده نظامی اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از جلوه های معنویت، ارتباط سالم و درست اخلاقی بین فرماندهان و زیر دستان است که باید انجام پذیرد. یک فرمانده باید اخلاق داشته باشد و اخلاق معنوی را در بین رده‌های پایین تر گسترش دهد.

امیر سرتیپ پوردستان با الگو دانستن نامه امام علی(ع) به مالک اشتر برای فرماندهان، یکی دیگر از ویژگی های اخلاقی یک فرمانده نظامی را رأفت قلب دانست و گفت: سفارش امام علی(ع) به مالک اشتر این بود که ای مالک به فکر زیر دستان خود باش و برای آسایش آنها تلاش کن.

وی در پایان ویژگی های دیگر یک فرمانده نظامی را بیان خوب و مستدل و منطقی عنوان کرد و افزود: یک فرمانده باید خوب صحبت کند با منطق و دلیل و برهان حرف بزند و در برخورد با افراد کرامت انسانی را رعایت کند.

کد خبر 371979

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =