همشهری آنلاین: وزارت دادگستری آمریکا پس از تمدید تعلیق فرمان مهاجرتی ترامپ در یک دادگاه تجدید نظر رسیدگی به این فرمان را به دادگاه عالی ارجاع داد.

us department of justice

فرمان مهاجرتی ترامپ موقتا مانع از ورود شهروندان شش کشور، از جمله ایران به آمریکا است.

به گزارش خبرگزاري آلمان دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا همچنان درگیر فرمان مهاجرتی خود برای جلوگیری موقت از ورود شهروندان شش کشور عمدتا مسلمان به آمریکاست.

 وزارت دادگستری آمریکا پنجشنبه (۲۵ مه / ۴ خرداد) اعلام کرد، این فرمان را به دیوان عالی ارجاع خواهد داد. پیش از آن شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر ایالات متحده رأی به تمدید تعلیق این فرمان داده بود.

به گفته‌ی جف سشنز، دادستان کل آمریکا رئيس‌جمهور قصد دارد با این فرمان "امنیت ملی کشور را تقویت کند". او افزود، این "وظیفه رهبری است که مردم کشور را از خطر محافظت کند. به همین دلیل دولت این موضوع را به دادگاه قانون اساسی [دیوان عالی] ارجاع داده است".

دادگاه تجدید نظر در ریچموند در ایالت ویرجینیا پنجشنبه (۲۵ مه) حکم به ابقای تعلیق این فرمان داد. پیش از آن دو دادگاه فدرال در هاوایی و مریلند اجرای این فرمان را تعلیق کرده بودند.

شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر آمریکا در ویرجینیا در تشریح رأی خود گفت، این فرمان "نارواداری دینی، دشمنی و تبعیض" ایجاد می‌کند.

فرمان مهاجرتی آمریکا شهروندان شش کشور ایران، یمن، لیبی، سومالی، سودان و سوریه را برای ۹۰ روز از ورود به ایالات متحده منع می‌کند. به علاوه این فرمان، پذیرش پناهجویان را برای ۱۲۰ روز منع کرده است.

کد خبر 371349

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =