مجموع نظرات: ۰
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: فناوری امنیتی اسکن چشمی سامسونگ که در اسمارت‌فون گلکسی S۸ مورد استفاده قرار گرفته‌ را می‌توان با عکسی از یک چشم و یک لنز طبی به راحتی فریب داد.

سامسونگ

براساس گزارش BBC، اسكنر عنبيه چشم فناوري امنيتي است كه مي‌توان از آن براي باز كردن قفل گوشي‌ها استفاده كرد و به ادعاي شركت سامسونگ يك فناوري امنيتي غيرقابل نفوذ است.

اما محققان كلوب كامپيوتري كياس به راحتي توانسته‌اند اين سيستم را يا عكسي از چشم و يك لنز طبي فريب دهند و سامسونگ نيز در واكنش به اين خبر اعلام كرد از اين موضوع آگاهي داشته‌است.

سامسونگ

محققان ابتدا چشم يك داوطلب را در سيستم امنيتي اسكن چشمي گوشي S8 سامسونگ ثبت كردند . سپس با كمك دوربين ديجيتال مجهز به ديد در شب فروسرخ از چشم داوطلب عكسبرداري كردند و عكس را چاپ كردند. سپس لنز طبي را روي عنبيه چشم عكس قرار دادند و اسكنر گوشي را در برابر آن گرفتند و گوشي به راحتي باز شد.

سامسونگ اعلام كرد كه اين سيستم مورد آزمايش‌هاي بسيار دشوار قرار گرفته تا از هر نوع تلاشي براي نفوذ به آن جلوگيري شود و در صورتي كه ضعفي در اين سيستم وجود داشته باشد كه تلاش‌هاي اين شركت را براي تامين امنيت به چالش بكشاند، به سرعت در صدد رفع آن برخواهيم آمد.

كاربران گوشي S8 علاوه بر اسكن چشم از گزينه‌‌هاي استفاده از رمز عبور، يا عددي محرمانه براي قفل كردن گوشي خود برخوردارند.

کد خبر 371210

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار