مجموع نظرات: ۰
سه‌شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: نیروهای بسیج مردمی عراق (الحشد الشعبی) شهر القیروان در ۹۰ کیلومتری غرب موصل را از اشغال عناصر گروه تروریستی داعش آزاد کردند.

 شهر القیروان در غرب موصل به طور کامل آزاد شد

به گزارش ایرنا از منطقه عملیاتی قیروان، نیروهای الحشد الشعبی که در روزهای گذشته عملیات آزاد سازی شهر راهبردی القیروان در 90 کیلومتری غرب موصل و 50 کیلومتری مرز سوریه را آغاز کرده بودند، موفق شدند که این شهر را از اشغال گروه تکفیری- تروریستی داعش آزاد کنند.

براساس این گزارش با پاکسازی عناصر گروه تکفیری- تروریستی داعش در این شهر پرچم عراق بر فراز ساختمان های اصلی این شهر برافراشته شد.

'ابوعلی البصری' فرمانده الحشد الشعبی در مقر فرماندهی این نیروها در غرب استان نینوا روز دوشنبه گفته بود که عملیات آزادسازی شهر قیروان که از 12 ماه می جاری (10 روز قبل) آغاز شده بود، تا ساعات آینده به اتمام می رسد و این شهر به طول کامل آزاد خواهد شد.

وی اضافه کرد: فرماندهی عملیات الحشد الشعبی در جریان عملیات قیروان متوجه شد که گروه تروریستی داعش به اسلحه و موشک های پیشرفته جدید دست یافته و برای همین ناچار شد در نقشه عملیات خود تغییراتی ایجاد کند و به جای جنگ در روز، شبانگاه با این گروه تروریستی درگیر شده و پیشروی انجام دهد.

عملیات آزادسازی بخش غربی موصل توسط نیروهای عراقی در اول اسفندماه سال گذشته (19 فوریه 2017) آغاز شد.

شهر موصل - دومین شهر بزرگ عراق - از سال 2014 در اشغال گروه تروریستی داعش قرار دارد.

بخش شرقی آن در عملیاتی که به فرمان حیدرالعبادی نخست وزیر و فرمانده کل قوای عراق از 26 مهرماه سال گذشته آغاز شد، از وجود داعش پاکسازی شد.

کد خبر 371130

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار