همشهری آنلاین: پسران دارای اضافه وزن با ریسک بالای ابتلا به سرطان روده در سنین بالا مواجه هستند، اما کاهش وزن ممکن است این ریسک را کاهش دهد.

پسران چاق با ریسک بالای سرطان روده مواجه‌اند

به گزارش خبرنگار مهر، اگرچه مطالعات اولیه نشان می‌دهد کودکان دارای اضافه وزن در معرض ریسک بالای ابتلا به سرطان روده در بزرگسالی هستند اما هنوز کاملا مشخص نیست که چقدر کاهش وزن ممکن است بر این خطر تاثیر داشته باشد.

بریت وانگ جنسن، سرپرست تیم تحقیق در بیمارستان بیسپرجرگ کپنهاگ، در این باره می‌گوید: «این نتایج بر اهمیت کنترل وزن در دوره کودکی تاکید دارد.»

در این مطالعه، محققان گزارشات سلامت بیش از ۶۱ هزار مرد دانمارکی را که بین سال‌های ۱۹۳۹ و ۱۹۵۹ به دنیا آمده بودند بررسی کردند. در طول مدت ۲۵ سال پیگيری وضعیت این افراد، بیش از ۷۰۰ نفر آنها در بزرگسالی مبتلا به سرطان روده شده بودند.

یافته‌ها نشان داد مردانی که در سن ۷ سالگی اضافه وزن داشتند و همچنان در اوایل جوانی دارای اضافه وزن بودند در مقایسه با مردانی که همیشه وزن سالم داشتند دو برابر بیشتر در معرض ابتلا به سرطان روده بودند.

همچنین مردانی که در کودکی دارای اضافه وزن بودند اما در اوایل جوانی وزن سالمی داشتند در معرض ریسک بالای سرطان روده نبودند.

کد خبر 371075

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

وبگردی