مجموع نظرات: ۰
دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۶
۰ نفر

همشهری آنلاین: دو مستشار نظامی روسیه مامور خدمت در سوریه با حمله تروریست‌ها کشته شدند.

 ۲ نظامی روس در سوریه کشته شدند

به گزارش ایرنا، دو نظامی روس در جریان حمله تروریست ها در منطقه ای از سوریه که نام ان ذکر نشده است، زخمی شدند و بر اثر شدت آسیب های وارده جان خود را از دست دادند.

خبرگزاری روسیا سگودنیا روز دوشنبه نوشت: یکی از دو نظامی کشته شده، یوگنی کنستانتینوف با درجه نظامی سروان هنگامی که تروریست ها حمله کردند برای دفاع از همرزم خود مجروح شد.

در گزارش آمده است: کنستانتینوف 32 ساله پس از اصابت شش گلوله شلیک شده توسط تروریست ها همراه نظامی دیگر که نام وی اعلام نشده، کشته شد.

سروان کنستانتینوف که یک سال پیش به عنوان مستشار نظامی به سوریه اعزام شد، ماموریت داشت برای افزایش توان عملیات نیروهای سوری، تاکتیک های رزمی را به یگان های ارتش سوریه بیاموزد.

بر اساس اطلاعات رسانه های روسی، شمار نظامیان جان باخته روسیه در عملیات ضد تروریستی سوریه به بیش از 30 نفر رسیده است.

روسیه از مهرماه سال 94 پس از درخواست رسمی دولت سوریه، با استفاده از مجموعه یگان هوافضای خود مستقر در پایگاه حمیمم از جمله دهها فروند بمب افکن و بالگرد، هواپیماهای تجسسی، موشکباری ناوها و زیر دریایی همراه بمب افکن های قاره پیما، هزاران موضع تروریست ها بویژه داعش و جبهه النصره را بمباران کرد و با پشتیبانی از عملیات زمینی نظامیان سوری نیز بسیاری از مناطق آزاد شد.

کشورهای غربی-عربی ضدسوری از شش سال پیش با جذب تندروترین تروریست های تکفیری و سازماندهی گروه های تروریستی مختلف از جمله داعش، جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام برای جنگ در سوریه و براندازی دولت بشار اسد در طول شش ماه، این کشور و عراق را گرفتار نبردهای داخلی کردند که تاکنون دهها هزار کشته، میلیون ها آواره و ویرانی های گسترده برجای گذاشته است.

کد خبر 370992

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

دیدگاه خوانندگان

آخرین خبرهای بازار