همشهری آنلاین: همزمان با آغاز ثبت نام قطعی حج تمتع ۹۶ در سایت سازمان حج و زیارت و دفاتر کارگزاری و تکمیل هزینه‌ مالی آن از سوی حجاج، اعلام فراخوان جدید برای ثبت‌نام قوت گرفته و به زودی این موضوع اعلام خواهد شد.

حج

به گزارش فارس، طبق برنامه‌ریزی های سازمان حج و زیارت 86 و 500 زائر ایرانی به حج تمتع 96 اعزام خواهند شد.

بر همین اساس از ماه‌های گذشته روند ثبت نام آغاز و روز پنج‌شنبه اسامی کاروان‌ها، هتل‌ها، قیمت‌ها و درجه‌بندی آنها اعلام شد.

اما همزمان با آغاز ثبت‌نام‌های قطعی احتمال اعلام فراخوان جدید برای ثبت نام در حج تمتع 96 قوت گرفته که انتظار می‌رود این موضوع به زودی از سوی سازمان حج و زیارت اعلام شود.

در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت 18 اردیبهشت که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر تشکیل و آخرین تحولات در حوزه حج امسال در آن بررسی و اعلام شد که اولویت‌های جدید برای تکمیل ظرفیت ثبت نام‌ها در آینده بسیار نزدیک اعلام شود.

با مساعدت بانک ملی مبلغ یک میلیون و 200 هزار تومان نیز صرفا برای ودیعه گذاران در سال‌های قبل، در هنگام واریز نهایی از مجموع هزینه سفر کسر می‌شود. به این ترتیب و با احتساب کسر مبلغ 1 میلیون و 200 هزار تومان مساعدت بانک ملی، هزینه بالاترین درجه کاروان حدود 13 میلیون و 750 هزار تومان و پائین‌ترین درجه مبلغ 9 میلیون و 670 هزار تومان می‌باشد.

عربستان سعودی هم در توافق کلی با همه کشورها 50 درصد ظرفیت اعزام هر کشوری توسط هواپیماهای این کشور و 50 درصد دیگر را با هواپیماهای ملی کشورها انجام می می‌شود اما رایزنی‌ها برای افزایش سهم بیشتر به هواپیمای جمهوری اسلامی ایران در جریان است. ضمن اینکه در مجموع با همکاری سازمان هواپیمایی کشوری، 20 ایستگاه پروازی وجود داشته و اعزام‌ها از 20 استان کشور انجام خواهد شد.

پروازهای حج از 2 مرداد با اعزام گروه‌های ستادی، عوامل آشپزخانه‌ها و دیگر مجموعه‌ها آغاز خواهد شد.

اعزام کاروان‌های مدینه قبل، از نهم مرداد آغاز خواهد شد، از 20 مرداد هم کاروان‌های مدینه بعد مشرف می‌شوند که اعزام‌ها تا 3 شهریور طول خواهد کشید بنابراین کل اعزام‌ها از 9 مرداد تا 3 شهریور ادامه خواهد داشت.

امسال بیش از 600 کاروان ایرانی وجود دارد به طوری که 150 مدیر کاروان، 150 روحانی و 150 معاون و عوامل کاروان هم به مجموعه نیروها اضافه خواهد شد.

کد خبر 370207

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

دیدگاه خوانندگان

وبگردی

اخبار بازار و کسب و کار