دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۱۴
۰ نفر

همشهری آنلاین: بیزنس اینسایدر در گزارشی نوشت: بانک‌های آمریکایی یکی پس از دیگری در حال ورشکسته شدن هستند و اگر کمک‌های «فدرال رزرو» نبود سرنوشت نامعلومی برای آنها رقم خورده بود.

مهر به نقل از پایگاه خبری «بیزینس اینسایدر» نوشت: بانک‌های آمریکایی در حال سقوط کردن هستند و سود آنها روز به روز با روند نزولی بیشتر روبرو می‌شود؛ در حالیکه سال‌ها است صنعت بانکداری این کشور تقریبا در حالت رکود قرار گرفته است.

در همین حال موسسات مالی آمریکا بعد از بحران مالی جهان که در سال ۲۰۰۶ میلادی اتفاق افتاد و تاثیر به سزایی بر روی کاهش سودهی بانک‌های آمریکایی گذاشت، بار دیگر در حال تجربه کردن یک روند سکون هستند و اگر کمک‌های بانک فدارال رزرو ایالات متحده نبود تاکنون به سرنوشت سیاهی دچار شده بودند.

این در حالی است که بسیاری از شرکت‌ها و مقامات آمریکایی نهایت تلاش خود را می‌کنند تا به تعهدات مالی خود و بازپرداخت بدهی‌های بانکی‌شان پایبند باشند و این یعنی اینکه بانک‌های این کشور با کاهش سود چشمگیر روبرو شده‌اند و تعداد قابل توجهی از بدهکاران بانکی توانایی لازم برای بازپرداخت وامهایشان را به دلیل شرایط اقتصادی حاکم بر جهان و آمریکا را ندارند.

به نوشته بیزنس اینسایدر، از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون ۵ بانک آمریکایی ورشکسته شده‌اند؛ این در حالی است که در طی سال ۲۰۱۶ میلادی تعداد کل بانک‌های ورشکسته آمریکایی ۵ عدد اعلام شده بود.

نکته مهمتر این است که بانک‌های آمریکایی به طرز معناداری در حال ورشکسته شدن هستند و در هفته گذشته بانک «گارانتی میلوکی» با یک میلیارد دارایی و ۱۱۸ شعبه ورشکسته شد و دو هفته قبل از آن هم بانک «فرست ان بی سی نیوورلئان» با ۴.۷ میلیارد دلار دارايی و ۲۹ شعبه اعلام ورشکستگی کرد.

در حال حاضر بانک‌های آمریکایی منتظر به حرکت درآمدن ضرب‌آهنگ بالای رشد اقتصادی این کشور و نیز افزایش قدرت خرید مردم و آمدن مردم به سمت بانکها برای دریافت وام هستند تا به سود برسند و از این ورطه رهایی پیدا کنند.

کد خبر 370117

برچسب‌ها

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha