دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
۰ نفر

همشهری آنلاین: دقت کردید چای کوهنوردها در ارتفاع همیشه کف می‌کند! اصلاً می‌دانید پخت و پز در ارتفاعات با منزل چه تفاوت‌های دارد.

 تفاوت‌های دم کردن چای در ارتفاعات

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، اغلب کوهنوردان از جوشیدن آب در دمای پایین تر در ارتفاعات کوهستان اطلاع دارند اما اینکه دمای یک لیوان چای تازه دم در قله دماوند چقدر است؟ یا در قله توچال آب در چه دمایی می‌جوشد؟ نکته‌ای است که خیلی‌ها علاقه دارند بدانند.

بنابراین در صورتی که برای پخت و پز در ارتفاع برنامه ریزی می‌کنید نیاز به سوخت بیشتر و همچنین افزودن بیشتر آب به غذا دارید. تغییرات نقطه جوش آب به همراه افزایش سرعت تبخیر آب، پخت و پز در ارتفاعات را مشکل می‌کند و برای جبران این تغییرات شما نیاز به افزایش زمان پخت یا تغییر محتویات غذا دارید.

به گزارش انجمن پزشکی کوهستان ایران، براین اساس به صورت حدودی، برای غذاهایی که در ارتفاع پایین در کمتر از 20 دقیقه می‌پزند به ازای هر 1000 متر افزایش ارتفاع باید 3 دقیقه به زمان پخت اضافه کرد.

همچنین برای غذاهایی که در ارتفاع پایین بیشتر از 20 دقیقه زمان برای پخت نیاز دارند به ازای هر 1000 متر افزایش ارتفاع باید 6 دقیقه به زمان پخت اضافه کرد.

کد خبر 368574

برچسب‌ها

پر بیننده‌ترین اخبار تغذیه و آشپزی

دیدگاه خوانندگان امروز

پر بیننده‌ترین خبر امروز

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha